Meerdere Tweede Kamerleden gaan naar pride in Boedapest
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden van meerdere partijen gaan zaterdag naar de veelbesproken pride in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Staatssecretaris Mariëlle Paul (Emancipatie, VVD) gaat namens het kabinet, nadat de Tweede Kamer hiertoe had opgeroepen via een motie.
Paul wil ook aan de pridemars door de stad deelnemen. Of dat gebeurt, is nog onduidelijk. Ze wil niet aan verboden onderdelen meedoen en de politie heeft de mars verboden. Burgemeester Gergely Karácsony heeft wel toestemming gegeven voor de tocht. Een woordvoerder van Paul zegt dat later een besluit wordt genomen.
De staatssecretaris gaat vrijdag in gesprek met de organisatie van de pride, tijdens een receptie van Karácsony. Zaterdag bezoekt Paul sowieso andere evenementen rond de pride, ook als ze niet meeloopt met de tocht. Daar spreekt ze onder meer met Hongaarse mensenrechtenorganisaties.
Europees parlement
Mede-indiener van de motie Thom van Campen (VVD) gaat met partijgenoten Rosemarijn Dral en Eric van der Burg. Van GroenLinks-PvdA gaan Lisa Westerveld en Daniëlle Hirsch, namens Volt gaat Laurens Dassen en Mpanzu Bamenga gaat voor D66 naar Boedapest. Of zij meelopen met de mars is niet bekend.
De burgemeester van Amsterdam Femke Halsema gaat ook, na een uitnodiging van lhbti+-organisaties.
Ook vanuit het Europees Parlement gaat een grote delegatie naar Boedapest. Het gaat om vier Nederlanders en nog ongeveer vijftig Europarlementariërs uit andere landen. Het zijn parlementariërs van onder meer de centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten, de liberale fractie Renew en de Groenen.
Meer uit Politiek
BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
2 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
6 uur geleden