Meerdere schietincidenten in Rotterdam, zes aanhoudingen
ROTTERDAM (ANP) - Bij twee schietincidenten in de nacht van zaterdag op zondag in Rotterdam heeft de politie in totaal zes mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid daarbij.
Vijf mannen in de leeftijd tussen 19 en 35 jaar oud, allen uit Schiedam, zijn aangehouden na de beschieting van een woning aan de Kerkhoflaan in Crooswijk rond 04.00 uur. Er raakte niemand gewond. In het pand was niemand aanwezig.
Twee mannen vluchtten na de beschieting weg in de richting van Begraafplaats Crooswijk. Agenten waren er snel bij en hielden de vijf aan. Omdat de politiemensen ook een vuurwapen in de auto van de vijf zagen, richtten ze hun vuurwapens op een verdachte.
Verband
Eerder in de nacht, rond 02.00 uur, kreeg de politie melding van een schietincident op de Vierhavensstraat in Rotterdam-West. Er zou in de lucht zijn geschoten zijn vanuit een auto. Agenten vonden op straat hulzen en zochten naar het voertuig dat betrokken zou zijn geweest bij dit incident. Ze hielden één persoon in een auto aan. Na verhoor is deze persoon vrijgelaten en is geen verdachte meer,
Zaterdag waren er ook al meerdere geweldsincidenten in de regio. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een pand aan het Weena-Zuid in het centrum van de stad beschoten. De politie doet onderzoek. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Het is nog onduidelijk of er verband bestaat tussen de drie schietincidenten.
Zaterdagavond was er ook nog een ontploffing bij een woning op de Koninginneweg in Oud-Beijerland. Daarbij sneuvelde een ruit. Er vielen geen gewonden en er is niemand aangehouden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
5 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
10 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
12 uur geleden