Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere schietincidenten in Rotterdam, zes aanhoudingen

Meerdere schietincidenten in Rotterdam, zes aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Bij twee schietincidenten in de nacht van zaterdag op zondag in Rotterdam heeft de politie in totaal zes mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid daarbij.

Vijf mannen in de leeftijd tussen 19 en 35 jaar oud, allen uit Schiedam, zijn aangehouden na de beschieting van een woning aan de Kerkhoflaan in Crooswijk rond 04.00 uur. Er raakte niemand gewond. In het pand was niemand aanwezig.

Twee mannen vluchtten na de beschieting weg in de richting van Begraafplaats Crooswijk. Agenten waren er snel bij en hielden de vijf aan. Omdat de politiemensen ook een vuurwapen in de auto van de vijf zagen, richtten ze hun vuurwapens op een verdachte.

Verband

Eerder in de nacht, rond 02.00 uur, kreeg de politie melding van een schietincident op de Vierhavensstraat in Rotterdam-West. Er zou in de lucht zijn geschoten zijn vanuit een auto. Agenten vonden op straat hulzen en zochten naar het voertuig dat betrokken zou zijn geweest bij dit incident. Ze hielden één persoon in een auto aan. Na verhoor is deze persoon vrijgelaten en is geen verdachte meer,

Zaterdag waren er ook al meerdere geweldsincidenten in de regio. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een pand aan het Weena-Zuid in het centrum van de stad beschoten. De politie doet onderzoek. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Het is nog onduidelijk of er verband bestaat tussen de drie schietincidenten.

Zaterdagavond was er ook nog een ontploffing bij een woning op de Koninginneweg in Oud-Beijerland. Daarbij sneuvelde een ruit. Er vielen geen gewonden en er is niemand aangehouden.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord op Lisa heeft bekend

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Chris Jude, die verdacht wordt van de moord op Lisa in augustus vorig jaar, heeft bekend. Dat maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. Ook de andere feiten waarvan hij werd verdacht heeft Jude bekend.

6 minuten geleden
Vogelkenner Nico de Haan (78) overleden

ZEIST (ANP) - Nico de Haan, liefhebber en kenner van vogels en oud-waarnemend directeur van Vogelbescherming Nederland, is overleden. De Haan was 78 jaar. Dat heeft Vogelbescherming Nederland laten weten. De Haan overleed zaterdag. "Meer dan een halve eeuw was hij gezichtsbepalend voor de organisatie en een boegbeeld voor vogels in Nederland", zo omschrijft de organisatie hem.

41 minuten geleden
Boeren zetten tientallen verhuisdozen bij provinciehuis Utrecht

UTRECHT (ANP) - Boeren uit de provincie Utrecht hebben bij het provinciehuis tientallen verhuisdozen neergezet. De actie is georganiseerd door LTO Noord en andere landbouworganisaties uit protest tegen het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG). Op de dozen zijn leuzen geschreven als "Boeren verdienen respect!" en "Met dit beleid raak ik mijn toekomst kwijt".

1 uur geleden
Friese gedeputeerde: wij kunnen olympisch schaatsen 2030 leveren

LEEUWARDEN (ANP) - "Wij twijfelen er niet aan dat we dit kunnen." De Friese gedeputeerde Abel Kooistra (sport, BBB) weet zeker dat het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen van 2030 prima in ijsstadion Thialf kan worden gehouden. Kooistra keek de eerste dagen van deze Winterspelen in Milaan hoe alles werd georganiseerd en bedacht hoe dat in Heerenveen en omgeving beter zou kunnen. En hij probeerde Thialf op de kaart te zetten als de beste plek om het schaatstoernooi in 2030 te houden.

1 uur geleden
OM eist 12 jaar cel en tbs met dwang tegen zedenverdachte Mark S.

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voor het verkrachten van twee vrouwen en het grootschalig seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte is een compleet gevoelloos, veelkoppig monster", zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Groningen.

3 uur geleden
Staat doet voldoende tegen PFAS-vervuiling, oordeelt rechtbank

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft geen aanvullende maatregelen te nemen om PFAS-vervuiling tegen te gaan en mensen beter te beschermen tegen gezondheidsschade door blootstelling aan chemische stoffen die onder deze noemer vallen. Volgens de rechtbank in Den Haag doet de Staat "op dit moment voldoende".

3 uur geleden
Rechters willen meer info over letsel door anticonceptie Essure

UTRECHT (ANP) - Duizenden vrouwen moeten langer wachten op de beslissing of ze een schadevergoeding krijgen voor gezondheidsklachten die zouden zijn veroorzaakt door de anticonceptie Essure van Bayer. De rechtbank in Utrecht zou daar woensdag uitspraak over doen, maar de rechters concluderen dat ze meer informatie nodig hebben.

3 uur geleden