Meerdere schietincidenten in Rotterdam, zes aanhoudingen
ROTTERDAM (ANP) - Bij twee schietincidenten in de nacht van zaterdag op zondag in Rotterdam heeft de politie in totaal zes mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid daarbij.
Vijf mannen in de leeftijd tussen 19 en 35 jaar oud, allen uit Schiedam, zijn aangehouden na de beschieting van een woning aan de Kerkhoflaan in Crooswijk rond 04.00 uur. Er raakte niemand gewond. In het pand was niemand aanwezig.
Twee mannen vluchtten na de beschieting weg in de richting van Begraafplaats Crooswijk. Agenten waren er snel bij en hielden de vijf aan. Omdat de politiemensen ook een vuurwapen in de auto van de vijf zagen, richtten ze hun vuurwapens op een verdachte.
Verband
Eerder in de nacht, rond 02.00 uur, kreeg de politie melding van een schietincident op de Vierhavensstraat in Rotterdam-West. Er zou in de lucht zijn geschoten zijn vanuit een auto. Agenten vonden op straat hulzen en zochten naar het voertuig dat betrokken zou zijn geweest bij dit incident. Ze hielden één persoon in een auto aan. Na verhoor is deze persoon vrijgelaten en is geen verdachte meer,
Zaterdag waren er ook al meerdere geweldsincidenten in de regio. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een pand aan het Weena-Zuid in het centrum van de stad beschoten. De politie doet onderzoek. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Het is nog onduidelijk of er verband bestaat tussen de drie schietincidenten.
Zaterdagavond was er ook nog een ontploffing bij een woning op de Koninginneweg in Oud-Beijerland. Daarbij sneuvelde een ruit. Er vielen geen gewonden en er is niemand aangehouden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
5 uur geleden