Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere schietincidenten in Rotterdam, zes aanhoudingen

Meerdere schietincidenten in Rotterdam, zes aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Bij twee schietincidenten in de nacht van zaterdag op zondag in Rotterdam heeft de politie in totaal zes mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid daarbij.

Vijf mannen in de leeftijd tussen 19 en 35 jaar oud, allen uit Schiedam, zijn aangehouden na de beschieting van een woning aan de Kerkhoflaan in Crooswijk rond 04.00 uur. Er raakte niemand gewond. In het pand was niemand aanwezig.

Twee mannen vluchtten na de beschieting weg in de richting van Begraafplaats Crooswijk. Agenten waren er snel bij en hielden de vijf aan. Omdat de politiemensen ook een vuurwapen in de auto van de vijf zagen, richtten ze hun vuurwapens op een verdachte.

Verband

Eerder in de nacht, rond 02.00 uur, kreeg de politie melding van een schietincident op de Vierhavensstraat in Rotterdam-West. Er zou in de lucht zijn geschoten zijn vanuit een auto. Agenten vonden op straat hulzen en zochten naar het voertuig dat betrokken zou zijn geweest bij dit incident. Ze hielden één persoon in een auto aan. Na verhoor is deze persoon vrijgelaten en is geen verdachte meer,

Zaterdag waren er ook al meerdere geweldsincidenten in de regio. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een pand aan het Weena-Zuid in het centrum van de stad beschoten. De politie doet onderzoek. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. Het is nog onduidelijk of er verband bestaat tussen de drie schietincidenten.

Zaterdagavond was er ook nog een ontploffing bij een woning op de Koninginneweg in Oud-Beijerland. Daarbij sneuvelde een ruit. Er vielen geen gewonden en er is niemand aangehouden.

Meer uit Binnenland

Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

1 uur geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

1 uur geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

1 uur geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

2 uur geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

2 uur geleden
Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

3 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

3 uur geleden