Meerdere Russische aanvallen op Oekraïense steden
KIEV (ANP/RTR) - Rusland heeft in Oekraïne opnieuw aanvallen uitgevoerd. In onder meer de hoofdstad Kiev, Mykolajiv, Kryvy Rih, Dnipro, Zjytomyr en Charkov zijn dinsdagmorgen explosies gemeld door de lokale en landelijke autoriteiten, meldt The Kyiv Independent. De aanvallen zijn deels gericht tegen de energie-infrastructuur van de steden. In Kiev kwamen zeker twee personen om het leven.
Kirilo Timosjenko, plaatsvervangend chef van het presidentieel bureau, zegt dat in Kiev, Zjytomyr en Dnipro stroomvoorzieningsinstallaties zijn geraakt. In het noorden van de Oekraïense hoofdstad waren zeker drie inslagen. De schade in Dnipro zou volgens Timosjenko aanzienlijk zijn. In Charkov waren volgens de burgemeester twee explosies. Daar was een industrieterrein het doelwit.
In Mykolajiv waren drie explosies te horen. Een Russische raket trof daar een appartementencomplex. Een deel van het gebouw werd volledig verwoest. Een dode is door de hulpdiensten onder het puin vandaan gehaald.
"Oekraïne ligt onder vuur van de bezetters", reageert president Volodimir Zelenski op de jongste barrage aan raketten. "Ze doen wat ze het beste kunnen: burgers terroriseren en doden", aldus de president over Rusland. Hij zegt dat het land hier niets mee bereikt, behalve dat het "zijn destructieve en moorddadige aard" bevestigt.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
44 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
46 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
48 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
2 uur geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
5 uur geleden