Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere provinciewebsites onbereikbaar door ddos-aanval

Meerdere provinciewebsites onbereikbaar door ddos-aanval

HAARLEM (ANP) - De websites van de provincies Noord-Holland en Noord-Brabant zijn maandag niet of maar deels bereikbaar. Ook de sites van Groningen en Overijssel kampten met problemen, maar die waren halverwege de middag opgelost.

Noord-Holland, Groningen en Overijssel laten weten dat het gaat om een ddos-aanval. De site wordt dan overspoeld met verkeer, waardoor die niet of moeilijk bereikbaar is. Wie erachter zit, is onduidelijk.

Groningen meldt dat de site door een tijdelijke oplossing weer werkt en er weer subsidies en vergunningen kunnen worden aangevraagd. "Er volgt nog onderzoek naar de oorzaak en eventuele gevolgen van deze ddos-aanval", aldus een woordvoerder.

Cyberbedreigingen

Volgens FalconFeeds, een platform voor informatie over cyberdreigingen, is de verantwoordelijkheid voor de ddos-aanval opgeëist door de pro-Russische hackersgroep NoName05716. De aanval zou een vergelding zijn voor het Nederlandse besluit om F-16-straaljagers aan Oekraïne te geven.

NoName05716 bestookte in Nederland eerder de sites van onder meer de rechtspraak, de Eerste Kamer, de Kamer van Koophandel, de Bank Nederlandse Gemeenten, OV-NL, Maastricht Aachen Airport en de havens van Rotterdam, Amsterdam, Vlissingen, Terneuzen, Den Helder en Eemshaven/Delfzijl.

Onbekende groep

NoName05716 is een relatief onbekende groep 'hacktivisten" die vaker ddos-aanvallen uitvoert op bondgenoten van Oekraïne en tegenstanders van Rusland. In de afgelopen dagen werden sites in onder meer Griekenland en Luxemburg aangevallen

Bij een ddos-aanval wordt zoveel verkeer gestuurd naar een server, dat die de toestroom niet aankan. Dat gaat meestal via gekaapte apparaten. De server bezwijkt onder de druk, waardoor de website onbereikbaar wordt. Zulke aanvallen zijn vrij eenvoudig uit te voeren, en online kunnen ze ook worden besteld, het vergt niet veel kennis. Voor een slachtoffer is zo'n ddos-aanval vervelend, maar de schade valt mee als de achterliggende systemen niet worden geraakt.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt twee mannen voor schieten op taxi op A13

ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee mannen die ervan worden verdacht vorige week op een taxi te hebben geschoten op de A13. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 juni op de snelweg van Rotterdam naar Den Haag, die daarna deels werd afgesloten voor onderzoek. Van de twee verdachten zijn dinsdagavond bewegende beelden getoond in het programma Opsporing Verzocht.

5 uur geleden
Media Oeuvre Award 2025 voor Martijn Krabbé

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".

7 uur geleden
Spoedpaspoort later geleverd door NAVO-top, waarschuwen gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.

9 uur geleden
Resten middeleeuwse muren Arnhem worden gesloopt na brand

ARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.

10 uur geleden
Eerste vaatje haring levert 89.500 euro op voor gezonde jeugd

DEN HAAG (ANP) - De traditionele veiling van het eerste vaatje Hollandse haring heeft dinsdagmiddag 89.500 euro opgeleverd. De opbrengst gaat zoals altijd naar een goed doel, dit keer de organisatie JOGG - Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst, die zich inzet voor gezond eten en bewegen voor basisscholieren.

10 uur geleden
NCTV: kans op terroristische aanslag in Nederland blijft reëel

DEN HAAG (ANP) - In Nederland bestaat nog steeds een reële kans dat een terroristische aanslag wordt gepleegd, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) dinsdag in het halfjaarlijkse verslag hierover. Daarin worden eerdere zorgen herhaald dat jongeren online snel kunnen radicaliseren, zowel in de rechts-extremistische als de jihadistische hoek.

11 uur geleden
Twee aanhoudingen in onderzoek naar drugsorganisatie

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mannen uit Geldermalsen (21 en 22) aangehouden in een onderzoek naar een criminele organisatie die zich zou bezighouden met internationale drugshandel, witwassen en geweld.

11 uur geleden