Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere provincies: niet direct probleem door klappen akkoord

Meerdere provincies: niet direct probleem door klappen akkoord

LELYSTAD (ANP) - Het klappen van het landbouwakkoord tussen de regering en LTO is voor de plannen in Flevoland niet direct een probleem, zegt gedeputeerde Jan-Nico Appelman. Volgens hem is het vertrouwen dat landelijk ontbreekt er wel in de gesprekken tussen de provincie en de boerensector. Ook voor Noord-Holland is er vooralsnog geen probleem voor de gebiedsplannen, omdat deze al in de maak waren en er ook "goed contact is met onze agrariërs", aldus een woordvoerder.

"Het akkoord zou een zetje in de goede richting zijn, maar niet randvoorwaardelijk", zegt Appelman. Hij zegt dat de provincie op de goede weg is, onder meer door inzet van de boeren.

Voor het Flevolands Programma Landelijk Gebied (FPLG) voorziet de gedeputeerde ook geen grote problemen. "In Flevoland zijn we goed in gesprek met de sector. Ik hoop dat we ons hier niet laten leiden door landelijke sentimenten en dat we in gesprek blijven." Het ontbrak bij de landelijke gesprekken volgens Appelman aan een langetermijnvisie voor de hele keten. Die probeert de provincie wel te bieden aan de boeren.

Noord-Holland

Het landelijke landbouwakkoord kan ook niet een-op-een worden vertaald naar Flevoland, omdat in de provincie andere problemen spelen, zegt Appelman. "De context in Flevoland wijkt enorm af van andere regio's. De problemen zijn hetzelfde, maar de opgaven en oplossingen verschillen per regio." In Flevoland zijn geen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, hoewel de provincie wel grenst aan gebieden zoals De Wieden in Overijssel en de Veluwe.

De provincie Noord-Holland laat weten dat er al een beginversie was van de gebiedsplannen die 1 juli aangeleverd moeten worden door provincies. De provincie had gehoopt de eerste versie van het gebiedsplan te kunnen actualiseren als er een landbouwakkoord zou zijn. De provincie zegt in gesprek te blijven met het ministerie van Landbouw en mee te denken met boeren. Met hen is "goed en intensief contact", zegt een woordvoerder. "We praten met iedereen en gaan daarmee door. We komen een heel eind." De provincie zegt wel "nog na te gaan wat het staken van het overlegproces precies betekent".

In Friesland is het voor de korte termijn ook geen probleem dat er geen akkoord is, zegt gedeputeerde Klaas Fokkinga. Op de lange termijn kan het wel problemen opleveren, aldus Fokkinga. Op het inleveren van het Friese PPLG (of FPLG) heeft het uitblijven van het akkoord geen effect.

Meer uit Politiek

Coalitiepartijen onderhandelen zondag verder over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.

6 uur geleden
Klaver ziet crisis die is 'ingebakken in minderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."

9 uur geleden
Jetten: geen onderhandeling met oppositie voor deadline begroting

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."

12 uur geleden
Nieuwe wet geeft inlichtingendiensten veel meer ruimte

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

12 uur geleden
Letschert zoekt naar juridische opties om in te grijpen bij ON!

DEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.

13 uur geleden
Oud-minister Tieman nieuwe BBB-gedeputeerde in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Robert Tieman keert terug in de politiek. De BBB-fractie in Zuid-Holland heeft Tieman voorgedragen als nieuwe gedeputeerde. Als Provinciale Staten daarmee volgende week woensdag instemmen, volgt hij Mariëtte van Leeuwen op in het dagelijks provinciebestuur. Tieman wordt verantwoordelijk voor onder meer de financiën en de stikstofaanpak van de provincie Zuid-Holland.

14 uur geleden
Boekholt-O'Sullivan overweegt stappen tegen misstanden makelaars

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan wil mogelijke maatregelen tegen wanpraktijken op de woningmarkt bespreken met de Tweede Kamer. Ze reageerde vrijdag op de honderden meldingen die de Vereniging Eigen Huis (VEH) ontving over makelaars en het koopproces. "Ik ben er klaar mee dat mensen een slaatje proberen te slaan uit deze woningnood."

14 uur geleden