Meerdere provincies: niet direct probleem door klappen akkoord
LELYSTAD (ANP) - Het klappen van het landbouwakkoord tussen de regering en LTO is voor de plannen in Flevoland niet direct een probleem, zegt gedeputeerde Jan-Nico Appelman. Volgens hem is het vertrouwen dat landelijk ontbreekt er wel in de gesprekken tussen de provincie en de boerensector. Ook voor Noord-Holland is er vooralsnog geen probleem voor de gebiedsplannen, omdat deze al in de maak waren en er ook "goed contact is met onze agrariërs", aldus een woordvoerder.
"Het akkoord zou een zetje in de goede richting zijn, maar niet randvoorwaardelijk", zegt Appelman. Hij zegt dat de provincie op de goede weg is, onder meer door inzet van de boeren.
Voor het Flevolands Programma Landelijk Gebied (FPLG) voorziet de gedeputeerde ook geen grote problemen. "In Flevoland zijn we goed in gesprek met de sector. Ik hoop dat we ons hier niet laten leiden door landelijke sentimenten en dat we in gesprek blijven." Het ontbrak bij de landelijke gesprekken volgens Appelman aan een langetermijnvisie voor de hele keten. Die probeert de provincie wel te bieden aan de boeren.
Noord-Holland
Het landelijke landbouwakkoord kan ook niet een-op-een worden vertaald naar Flevoland, omdat in de provincie andere problemen spelen, zegt Appelman. "De context in Flevoland wijkt enorm af van andere regio's. De problemen zijn hetzelfde, maar de opgaven en oplossingen verschillen per regio." In Flevoland zijn geen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, hoewel de provincie wel grenst aan gebieden zoals De Wieden in Overijssel en de Veluwe.
De provincie Noord-Holland laat weten dat er al een beginversie was van de gebiedsplannen die 1 juli aangeleverd moeten worden door provincies. De provincie had gehoopt de eerste versie van het gebiedsplan te kunnen actualiseren als er een landbouwakkoord zou zijn. De provincie zegt in gesprek te blijven met het ministerie van Landbouw en mee te denken met boeren. Met hen is "goed en intensief contact", zegt een woordvoerder. "We praten met iedereen en gaan daarmee door. We komen een heel eind." De provincie zegt wel "nog na te gaan wat het staken van het overlegproces precies betekent".
In Friesland is het voor de korte termijn ook geen probleem dat er geen akkoord is, zegt gedeputeerde Klaas Fokkinga. Op de lange termijn kan het wel problemen opleveren, aldus Fokkinga. Op het inleveren van het Friese PPLG (of FPLG) heeft het uitblijven van het akkoord geen effect.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
16 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.
16 uur geleden