Meerdere provincies: niet direct probleem door klappen akkoord
LELYSTAD (ANP) - Het klappen van het landbouwakkoord tussen de regering en LTO is voor de plannen in Flevoland niet direct een probleem, zegt gedeputeerde Jan-Nico Appelman. Volgens hem is het vertrouwen dat landelijk ontbreekt er wel in de gesprekken tussen de provincie en de boerensector. Ook voor Noord-Holland is er vooralsnog geen probleem voor de gebiedsplannen, omdat deze al in de maak waren en er ook "goed contact is met onze agrariërs", aldus een woordvoerder.
"Het akkoord zou een zetje in de goede richting zijn, maar niet randvoorwaardelijk", zegt Appelman. Hij zegt dat de provincie op de goede weg is, onder meer door inzet van de boeren.
Voor het Flevolands Programma Landelijk Gebied (FPLG) voorziet de gedeputeerde ook geen grote problemen. "In Flevoland zijn we goed in gesprek met de sector. Ik hoop dat we ons hier niet laten leiden door landelijke sentimenten en dat we in gesprek blijven." Het ontbrak bij de landelijke gesprekken volgens Appelman aan een langetermijnvisie voor de hele keten. Die probeert de provincie wel te bieden aan de boeren.
Noord-Holland
Het landelijke landbouwakkoord kan ook niet een-op-een worden vertaald naar Flevoland, omdat in de provincie andere problemen spelen, zegt Appelman. "De context in Flevoland wijkt enorm af van andere regio's. De problemen zijn hetzelfde, maar de opgaven en oplossingen verschillen per regio." In Flevoland zijn geen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, hoewel de provincie wel grenst aan gebieden zoals De Wieden in Overijssel en de Veluwe.
De provincie Noord-Holland laat weten dat er al een beginversie was van de gebiedsplannen die 1 juli aangeleverd moeten worden door provincies. De provincie had gehoopt de eerste versie van het gebiedsplan te kunnen actualiseren als er een landbouwakkoord zou zijn. De provincie zegt in gesprek te blijven met het ministerie van Landbouw en mee te denken met boeren. Met hen is "goed en intensief contact", zegt een woordvoerder. "We praten met iedereen en gaan daarmee door. We komen een heel eind." De provincie zegt wel "nog na te gaan wat het staken van het overlegproces precies betekent".
In Friesland is het voor de korte termijn ook geen probleem dat er geen akkoord is, zegt gedeputeerde Klaas Fokkinga. Op de lange termijn kan het wel problemen opleveren, aldus Fokkinga. Op het inleveren van het Friese PPLG (of FPLG) heeft het uitblijven van het akkoord geen effect.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
5 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geleden