Meerdere provincies hijsen de Israëlische vlag als steunbetuiging
ARNHEM (ANP) - Meerdere provincies hebben maandag de Israëlische vlag gehesen, als blijk van medeleven met Israël. Van Noord-Holland, Gelderland en Flevoland is bekend dat ze voor hun provinciehuis de vlag van Israël ophangen. In andere provincies wordt hierover nog gediscussieerd.
De provincie Noord-Holland liet zondag al weten "uit medeleven met de getroffenen van de terreuraanslagen in Israël en allen die rouwen en in angst verkeren over het lot van familie en geliefden" de Israëlische vlag te hijsen bij het provinciehuis in Haarlem. De Flevolandse gedeputeerde Jan Klopman (BBB) meldde op X dat hetzelfde gaat gebeuren in Lelystad. Bij het Gelderse provinciehuis in Arnhem wappert de vlag van Israël inmiddels ook, aldus een woordvoerder.
Op het Binnenhof werd de Israëlische vlag maandagochtend ook gehesen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Algemene Zaken, het departement van demissionair premier Mark Rutte, gaat het niet om een vlaginstructie. Provincies en gemeenten mogen zelf beslissen of ze dit willen doen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft in ieder geval besloten ook de Israëlische vlag te hijsen, meldt demissionair minister Hugo de Jonge op X.
Israël werd zaterdagochtend aangevallen door de Palestijnse groep Hamas en reageerde daarop met aanvallen op de Gazastrook. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei direct dat zijn land in oorlog is. Aan beide kanten vielen inmiddels honderden doden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
15 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
1 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
5 uur geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
5 uur geleden