Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere mensen met legionella-infectie in Houten

Meerdere mensen met legionella-infectie in Houten

HOUTEN (ANP) - Meerdere mensen in Houten hebben de afgelopen maand een legionella-infectie opgelopen. GGD regio Utrecht doet onderzoek naar waar de besmettingen vandaan komen, meldt de gemeente Houten. Gemiddeld kwamen de afgelopen tijd twee legionellabesmettingen per week voor, terwijl het normaal gaat om twee tot drie gevallen per jaar per gemeente.

Het is nog niet duidelijk wat de bron is van de infecties. Een van de locaties die onderzocht wordt is de rioolwaterzuivering in Houten. Hier werden verhoogde concentraties van de legionellabacterie aangetroffen. Het waterschap heeft inmiddels maatregelen genomen. Zo dragen medewerkers nu een mondmasker dat tegen de risicovolle waterdruppels in de lucht moet beschermen. Ook is de locatie gesloten voor mensen die er niet hoeven te zijn.

"Daarnaast hebben we een bedrijf ingeschakeld dat verder onderzoekt welke maatregelen we moeten nemen", zegt een woordvoerster van het Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden. "Het is bij ons nog een groot vraagteken, het is ook nog onduidelijk of de verspreiding van legionella bij ons vandaan komt." Het waterschap weet niet of er medewerkers van het bedrijf besmet zijn met legionella.

Legionella is een bacterie die in water kan zitten. Als mensen kleine druppels inademen die de bacterie bevatten, kunnen ze besmet raken. De meeste mensen worden er niet ziek van, sommigen krijgen griepklachten. Het kan voorkomen dat de bacterie longontsteking en hoge koorts veroorzaakt. Vooral ouderen en mensen met een slechte gezondheid hebben meer kans op een ernstige longontsteking. Ze kunnen hieraan overlijden.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

2 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

8 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

8 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

9 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

11 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

15 uur geleden