Meerdere mensen met legionella-infectie in Houten
HOUTEN (ANP) - Meerdere mensen in Houten hebben de afgelopen maand een legionella-infectie opgelopen. GGD regio Utrecht doet onderzoek naar waar de besmettingen vandaan komen, meldt de gemeente Houten. Gemiddeld kwamen de afgelopen tijd twee legionellabesmettingen per week voor, terwijl het normaal gaat om twee tot drie gevallen per jaar per gemeente.
Het is nog niet duidelijk wat de bron is van de infecties. Een van de locaties die onderzocht wordt is de rioolwaterzuivering in Houten. Hier werden verhoogde concentraties van de legionellabacterie aangetroffen. Het waterschap heeft inmiddels maatregelen genomen. Zo dragen medewerkers nu een mondmasker dat tegen de risicovolle waterdruppels in de lucht moet beschermen. Ook is de locatie gesloten voor mensen die er niet hoeven te zijn.
"Daarnaast hebben we een bedrijf ingeschakeld dat verder onderzoekt welke maatregelen we moeten nemen", zegt een woordvoerster van het Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden. "Het is bij ons nog een groot vraagteken, het is ook nog onduidelijk of de verspreiding van legionella bij ons vandaan komt." Het waterschap weet niet of er medewerkers van het bedrijf besmet zijn met legionella.
Legionella is een bacterie die in water kan zitten. Als mensen kleine druppels inademen die de bacterie bevatten, kunnen ze besmet raken. De meeste mensen worden er niet ziek van, sommigen krijgen griepklachten. Het kan voorkomen dat de bacterie longontsteking en hoge koorts veroorzaakt. Vooral ouderen en mensen met een slechte gezondheid hebben meer kans op een ernstige longontsteking. Ze kunnen hieraan overlijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
3 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
8 uur geleden