Meerdere meldingen van wangedrag door senaatsvoorzitter Bruijn
DEN HAAG (ANP) - Er zijn meerdere meldingen gedaan over wangedrag door senaatsvoorzitter Jan Anthonie Bruijn, bevestigt een woordvoerder van de Eerste Kamer na berichtgeving door de NOS. Enkele medewerkers zouden zich "onheus bejegend" hebben gevoeld, aldus de zegsman, zonder in te gaan op de aard van de beschuldigingen.
De NOS spreekt van regelmatige uitbranders. Medewerkers van de senaat zouden de stijl van Bruijn "autoritair" en "onaangenaam" noemen. Tegen Kamerleden zou Bruijn zich wel goed gedragen.
Volgens de NOS is Bruijn aangesproken door de griffier, de hoogste ambtenaar van de Eerste Kamer. Bruijn zou zijn geschrokken door de aantijgingen en beterschap hebben toegezegd.
Wiersma
Het nieuws is extra relevant omdat Bruijn eerder dit jaar heeft gezegd door te willen als voorzitter van de Eerste Kamer. Na de installatie van dinsdag is hij tijdelijke voorzitter van de nieuwe senaat.
Een woordvoerder van de VVD was nog niet bereikbaar voor commentaar.
Korte tijd geleden kwam minister Dennis Wiersma (Onderwijs), partijgenoot van Bruijn, in de problemen vanwege zijn wangedrag naar ambtenaren. Ook VVD-leider en premier Mark Rutte heeft zelf meermaals toegegeven weleens erg boos en driftig te kunnen worden. "Maar als het een keer gebeurt is het wel belangrijk dat je direct sorry zegt", zei hij vorig jaar tegen Beau-verslaggever Jaïr Ferwerda.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Fractieleider Lidewij de Vos van het uiterst rechtse Forum voor Democratie heeft weinig goede woorden over voor het regeerakkoord van D66, VVD en CDA. "Op vrijwel alle vlakken slaan deze partijen de verkeerde richting in", laat De Vos in een verklaring weten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat geen nieuwe medische evacuatie van kinderen uit Gaza meer regelen. Het is aan het volgende kabinet om hierover een besluit te nemen, schrijven staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) en minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter moet wetten kunnen toetsen aan de grondwet, vindt de coalitie. D66, VVD en CDA willen daarvoor artikel 120 van de grondwet aanpassen, waarin het toetsingsverbod is vastgelegd.
1 dag geleden