Meerdere meldingen van wangedrag door senaatsvoorzitter Bruijn
DEN HAAG (ANP) - Er zijn meerdere meldingen gedaan over wangedrag door senaatsvoorzitter Jan Anthonie Bruijn, bevestigt een woordvoerder van de Eerste Kamer na berichtgeving door de NOS. Enkele medewerkers zouden zich "onheus bejegend" hebben gevoeld, aldus de zegsman, zonder in te gaan op de aard van de beschuldigingen.
De NOS spreekt van regelmatige uitbranders. Medewerkers van de senaat zouden de stijl van Bruijn "autoritair" en "onaangenaam" noemen. Tegen Kamerleden zou Bruijn zich wel goed gedragen.
Volgens de NOS is Bruijn aangesproken door de griffier, de hoogste ambtenaar van de Eerste Kamer. Bruijn zou zijn geschrokken door de aantijgingen en beterschap hebben toegezegd.
Wiersma
Het nieuws is extra relevant omdat Bruijn eerder dit jaar heeft gezegd door te willen als voorzitter van de Eerste Kamer. Na de installatie van dinsdag is hij tijdelijke voorzitter van de nieuwe senaat.
Een woordvoerder van de VVD was nog niet bereikbaar voor commentaar.
Korte tijd geleden kwam minister Dennis Wiersma (Onderwijs), partijgenoot van Bruijn, in de problemen vanwege zijn wangedrag naar ambtenaren. Ook VVD-leider en premier Mark Rutte heeft zelf meermaals toegegeven weleens erg boos en driftig te kunnen worden. "Maar als het een keer gebeurt is het wel belangrijk dat je direct sorry zegt", zei hij vorig jaar tegen Beau-verslaggever Jaïr Ferwerda.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet gaan kijken hoe ze AI beter kan toepassen in haar eigen werkprocessen en ambtenarenapparaat. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de presentatie van een rapport over hoe het dagelijks bestuur van de EU beter kan werken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
4 dagen geleden