Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere luchtvaartmaatschappijen mijden luchtruim Pakistan

Meerdere luchtvaartmaatschappijen mijden luchtruim Pakistan

NEW DELHI (ANP/RTR) - Meerdere westerse luchtvaartmaatschappijen zijn gestopt met vliegen boven Pakistan om de spanningen tussen dat land en India. Dit leidt tot langere vluchttijden op sommige routes van Europa naar Azië.

De luchtvaartmaatschappijen van de Lufthansa Group "mijden het Pakistaanse luchtruim tot nader order", verklaarde het Duitse concern aan persbureau Reuters. Ook Air France "heeft besloten om het vliegen over Pakistan tot nader order op te schorten".

KLM vliegt wel over Pakistan

Volgens Reuters is op vluchtradars te zien dat sommige vluchten van British Airways en Emirates ook om het Pakistaanse luchtruim heen zijn gevlogen. Zij reageerden niet onmiddellijk op verzoeken om commentaar door het persbureau.

KLM heeft het ANP laten weten nog wel over Pakistan te vliegen. "We beoordelen continu de veiligheidssituatie", benadrukte een woordvoerder. Hij wees erop dat KLM hierover ook in contact staat met de relevante Nederlandse en internationale autoriteiten.

Terreuraanval

Sinds eind april beschieten troepen uit Pakistan en India elkaar in hun onderlinge grensgebied. India heeft Pakistan in verband gebracht met een terreuraanval waarbij 26 burgers werden gedood in de betwiste regio Kasjmir. Die regio met een moslimmeerderheid ligt tussen de twee kernmachten in en wordt door beide opgeëist. Pakistan ontkent iets met de aanval te maken te hebben.

Lufthansa kondigde afgelopen weekend ook al een tijdelijke opschorting aan van zijn vluchten naar Tel Aviv. Zondag raakte zeker één raket van Houthi-rebellen luchthaven Ben-Gurion en richtte daar schade aan. Ook andere maatschappijen schrapten vluchten. Bij KLM speelde dit niet, want de maatschappij vliegt nog niet op Tel Aviv. Eerder zei KLM in juni wel weer naar de Israëlische stad te vliegen. Daarover had een woordvoerder van de maatschappij maandag geen nieuwe informatie.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt Vbet om illegale WK-weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.

4 uur geleden
Kerncentrale Borssele weer opgestart na lek

BORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.

4 uur geleden
Overslag havens Antwerpen en Brugge daalt in eerste jaarhelft

ANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.

5 uur geleden
Moederbedrijf zakenman Hennie van der Most ook failliet verklaard

ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.

5 uur geleden
AEX-index voorzichtig omhoog na slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.

6 uur geleden
TSMC steekt 100 miljard dollar extra in Amerikaanse chipfabrieken

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.

6 uur geleden
Uber wil Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.

6 uur geleden