Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere landen ronden evacuaties van burgers uit Soedan af

Meerdere landen ronden evacuaties van burgers uit Soedan af

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Pakistan en het Verenigd Koninkrijk hebben de evacuaties van burgers uit Soedan afgerond. Pakistan heeft in totaal ruim duizend mensen uit het Oost-Afrikaanse land gehaald en het Verenigd Koninkrijk bijna 2200 mensen. De Britten hebben meer dan twintig vluchten uitgevoerd om Britse burgers in veiligheid te brengen vanwege het recent opgelaaide geweld.

De Britten rondden de evacuaties maandag af met twee laatste vluchten. De laatste vlucht van Pakistan ging op dinsdag. De vluchten gingen vaak naar Saudi-Arabië of Jordanië. Veel Pakistanen werken in Soedan in de technische sector, bijvoorbeeld als ingenieur of lasser.

Rusland meldde ook tweehonderd mensen uit Soedan gehaald te hebben aan boord van vier militaire vluchten. Het gaat om diplomaten, militair personeel en burgers uit Rusland en andere "voormalige Sovjet-landen die om hulp vroegen".

Het geweld in Soedan is sinds 15 april opgelaaid. Bij gevechten tussen de Soedanese krijgsmacht en de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) zijn meer dan vijfhonderd doden gevallen. Ruim 100.000 mensen zijn het land ontvlucht en 330.000 mensen zijn binnen Soedan op de vlucht geslagen.

Meer uit Buitenland

Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

33 minuten geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

38 minuten geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

2 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

2 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

3 uur geleden
Protesten scholieren hervat na vakantie in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.

3 uur geleden
Belgische media: premier dient ontslag in na begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.

6 uur geleden