Meerdere kandidaten willen Eurocommissaris worden, zegt Schoof
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe Europese Commissie wordt binnenkort samengesteld en meerdere kandidaten hebben al interesse getoond voor de vacature die Nederland moet opvullen. Dat zei minister-president Dick Schoof tijdens de persconferentie na zijn eerste ministerraad. CDA'er Wopke Hoekstra is momenteel Eurocommissaris voor klimaat en Schoof noemde hem per ongeluk een "uitstekende kandidaat", wat hij vervolgens snel verbetert naar "uitstekende commissaris".
Momenteel is in Brussel nog een "omgevingsverkenning" gaande, zegt Schoof. Die gaat over de vraag welke vacature elke lidstaat in de commissie mag opvullen. Dat gebeurt nu "nog allemaal een beetje aftastend en informeel", zegt hij. Ursula von der Leyen wordt waarschijnlijk nogmaals de voorzitter van de commissie, maar dat is formeel nog niet beklonken. Pas daarna kunnen besluiten worden genomen, zegt Schoof.
Frans Timmermans was vicevoorzitter van de commissie tot hij vorig jaar lijsttrekker werd voor GroenLinks-PvdA. Nederland kan daarom niet nog een keer zo'n zware post opeisen, zegt Schoof. Maar de premier is ook niet van plan om zich te laten "wegdrukken" in een onbelangrijke post. "Niet de grootste en niet de kleinste", is zijn voornemen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen hebben hun opmars doorgezet bij de gemeenteraadsverkiezingen. Ze behaalden samen 3391 zetels, het hoogste aantal ooit. Ruim een op de drie kiezers (34 procent) koos voor een lokale partij, blijkt uit alle voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft verzameld. Van de landelijke partijen heeft GroenLinks-PvdA het grootste absolute zetelverlies geleden.
8 uur geleden