Meerdere kandidaten willen Eurocommissaris worden, zegt Schoof
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe Europese Commissie wordt binnenkort samengesteld en meerdere kandidaten hebben al interesse getoond voor de vacature die Nederland moet opvullen. Dat zei minister-president Dick Schoof tijdens de persconferentie na zijn eerste ministerraad. CDA'er Wopke Hoekstra is momenteel Eurocommissaris voor klimaat en Schoof noemde hem per ongeluk een "uitstekende kandidaat", wat hij vervolgens snel verbetert naar "uitstekende commissaris".
Momenteel is in Brussel nog een "omgevingsverkenning" gaande, zegt Schoof. Die gaat over de vraag welke vacature elke lidstaat in de commissie mag opvullen. Dat gebeurt nu "nog allemaal een beetje aftastend en informeel", zegt hij. Ursula von der Leyen wordt waarschijnlijk nogmaals de voorzitter van de commissie, maar dat is formeel nog niet beklonken. Pas daarna kunnen besluiten worden genomen, zegt Schoof.
Frans Timmermans was vicevoorzitter van de commissie tot hij vorig jaar lijsttrekker werd voor GroenLinks-PvdA. Nederland kan daarom niet nog een keer zo'n zware post opeisen, zegt Schoof. Maar de premier is ook niet van plan om zich te laten "wegdrukken" in een onbelangrijke post. "Niet de grootste en niet de kleinste", is zijn voornemen.
Meer uit Politiek
ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
1 dag geleden