
Meerdere ijsbanen open voor schaatspret na koude nacht
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland kan maandagochtend vroeg worden geschaatst op opgespoten banen. Schaatsliefhebbers kunnen onder meer terecht op ijsbanen in het Zuid-Hollandse De Lier en bij de Doornse ijsclub in Utrecht.
De schaatsbaan in De Lier in het Westland gaat om 08.30 uur open. De ijsvereniging Hard Gaat-ie was afgelopen nacht in de weer om de ijsvloer te leggen. "En natuurlijk is het ons weer gelukt. Er ligt nu meer ijs op de vloer dan de voorgaande keren", meldt de vereniging op Facebook.
Ook bij de ijsclub in Doorn "ligt een prima ijsvloer voor een morgen schaatsplezier", aldus de club. De ijsbaan gaat om 08.00 uur open "zolang het weer het toelaat, waarschijnlijk tot ongeveer 12.00 uur". Even verderop gaat ook de ijsbaan in Zeist open. "De ijsmeesters hebben gesproken. Tot het laatste moment was het spannend, maar om 08.00 uur gaan we open zolang het ijs het houdt."
Weersvooruitzicht
In Noordwijk (Zuid-Holland) gaat de ijsbaan om 08.30 uur open, tot het moment dat de dooi invalt en de ijskwaliteit het niet meer toelaat. "Geniet van deze misschien, wel laatste, kans deze winter en schaats met zonsopkomst!", zo meldt ijsbaan NIJC Gevers. Ook in het Gelderse Winterswijk staan de seinen op groen. Daar gaat de ijsbaan om 08.30 uur open.
Volgens Weeronline vroor het in de nachtelijke uren overal, op de meeste plekken tussen de 4 en 6 graden onder nul. Ook maandag blijft het koud, rond het middaguur ligt de temperatuur in het noorden nog rond het vriespunt en is het elders ongeveer 1 of 2 graden.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - Een groep mensen heeft maandagochtend gedemonstreerd tegen de aanwezigheid van premier Dick Schoof, PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma en andere kabinetsleden op Bevrijdingsdag in Wageningen. Volgens de organisatie stonden vanaf 08.45 uur zo'n 250 tot 300 actievoerders op de Marijkeweg, omdat de gasten via die weg naar de plechtigheid in Wageningen zouden gaan. Een woordvoerder van het protest meldt niet zeker te weten of Schoof en Bosma zijn langsgereden omdat een aantal auto's geblindeerd was.
34 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De Nationale Herdenking van de Bevrijding in Wageningen is maandag kort verstoord door een protest op het 5 Mei Plein. Zeker een persoon liep tijdens de toespraak van defensieminister Ruben Brekelmans het plein op. Er werden leuzen geroepen, onder meer 'Free Palestine'.
58 minuten geledenGILZE-RIJEN (ANP) - De Ambassadeurs van de Vrijheid zijn maandagochtend per helikopter vanaf vliegbasis Gilze-Rijen vertrokken naar de diverse bevrijdingsfestivals in het land waar ze optreden. Na het fotomoment en interviews met de aanwezige pers vertrokken ze rond 10.45 uur in de helikopters. Defensie vliegt de artiesten maandag door het land van het ene festival naar het andere.
1 uur geledenWANROIJ (ANP) - Bij een schietincident in Wanroij (Noord-Brabant) is een persoon overleden en iemand gewond geraakt. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. Het incident gebeurde in een woning op de Lamperen, meldt de politie. Het is nog onduidelijk wat zich daar heeft afgespeeld.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De Poolse premier Donald Tusk is maandagochtend aangekomen op het 5 Mei Plein in Wageningen voor de Nationale Viering van de Bevrijding. Hij werd daar ontvangen door onder anderen premier Dick Schoof en de Wageningse burgemeester Floor Vermeulen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere trajecten in de Randstad rijden maandagochtend geen of minder treinen. Tussen Gouda en Zoetermeer Oost rijden door een wisselstoring geen treinen, reizigers tussen Utrecht en Den Haag hebben daar last van. Een defecte bovenleiding zorgt ervoor dat er tussen Zaandam en Purmerend Overwhere geen treinen rijden. Dat zorgt voor problemen op het traject tussen Amsterdam Sloterdijk en Hoorn Kersenboogerd.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De grote brand die in de nacht van zondag op maandag ontstond bij een autobedrijf in Alphen aan den Rijn is na acht uur blussen onder controle, meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brandweer kijkt nog van bovenaf of er geen brandhaarden meer zijn.
4 uur geleden