Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen
VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat een gewonde met een hoogwerker uit een appartement is gehaald en daarna naar het ziekenhuis is vervoerd. Andere gewonden zijn ter plaatse nagekeken en behandeld door ambulancepersoneel.
Volgens de woordvoerder is de schade met name door de explosie groot. "Het is een flinke explosie geweest, die vooral veel schade heeft veroorzaakt. Er ligt overal glas en ook het gebouw aan de overzijde is beschadigd geraakt." Wat de oorzaak was van de explosie is nog niet bekend.
De bewoner onder de flat waar de explosie plaatsvond, vertelt aan Omroep Zeeland hoe zijn raam opeens uit de sponning sprong, zijn woonkamer in. "Ik ben meteen met mijn vrouw naar buiten gegaan. Het brandde aan de voor- en achterkant van die woning."
Op het politiebureau aan de Breestraat in Vlissingen is een opvanglocatie ingericht voor omwonenden die hun huizen moesten verlaten. Het Rode Kruis is ter plaatse om "de getroffen mensen ondersteuning en een luisterend oor te bieden". Burgemeester van Vlissingen Bas van der Tillaar is ook aanwezig bij de opvanglocatie.
De veiligheidsregio meldt dat de appartementen die niet zijn ontruimd, veilig zijn voor de bewoners om te overnachten. Er is wel opvang geregeld voor mensen die het niet prettig vinden om in hun eigen appartement te blijven.
De explosie vond even na 23.00 uur plaats, waarna een grote brand uitbrak in een woning op de tweede etage.
Meer uit Binnenland
MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
14 uur geleden