
Meerdere gewonden bij ongeval met hijskraan in Maasbracht
MAASBRACHT (ANP) - Bij een ongeval met een hijskraan in Maasbracht (Limburg) zijn twee mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Hoe ernstig ze gewond zijn is nog onduidelijk. Ze worden naar het ziekenhuis gebracht.
Bij het ongeluk zou de zogeheten torenkraan doormidden zijn gebroken en omgevallen op een schip daaronder. De twee personen die gewond raakten zaten op dat moment "op hoogte" in de kraan. Op het schip is voor zover bekend niemand gewond geraakt, aldus de woordvoerder van de veiligheidsregio.
Wegens het ongeluk aan de Industrieweg in de Limburgse plaats zijn een traumahelikopter en meerdere ambulances opgeroepen.
Er is dinsdag een zogeheten 'grip 1-code' afgegeven, wat betekent dat meerdere hulpdiensten samenwerken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Henk Tiesma is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft hoofdredacteur Ruud van Os van regionale omroep Rijnmond woensdag gemeld. Tiesma was in de jaren tachtig een van de oprichters van Radio Rijnmond. Hij overleed op 26 april op Curaçao. Hij tobde al enige tijd met zijn gezondheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zangeres Hannah Mae is de vervanger van S10 op de vier bevrijdingsfestivals waar zij 5 mei zou optreden. Dat heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. S10, Ambassadeur van de Vrijheid, moest haar shows wegens privéomstandigheden afzeggen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.
10 uur geleden