Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere gewonden bij mesaanval in Mannheim

Meerdere gewonden bij mesaanval in Mannheim

MANNHEIM (ANP) - Bij een mesaanval in het Duitse Mannheim zijn meerdere mensen gewond geraakt. De krant Bild deelt beelden van een man die wild om zich heen steekt. Een van de slachtoffers zou de anti-islamactivist Michael Stürzenberger zijn.

Aan het eind van de video lijkt de politie de aanvaller neer te schieten. De politie bevestigt dat er een vuurwapen is gebruikt om de man uit te schakelen. Het is niet bekend wat zijn toestand is, maar de politie meldt dat er geen gevaar meer is voor de bevolking.

Stürzenberger was aanwezig bij een demonstratie van Pax Europa, een rechts-populistische beweging. Die organisatie spreekt van "verschrikkelijk nieuws" en zegt dat meerdere leden gewond zijn geraakt. De slachtoffers zouden zeer zware verwondingen hebben opgelopen. Ook een politieagent is gewond geraakt bij de mesaanval.

Stürzenberger schrijft een anti-islamitische blog en kreeg landelijk bekendheid in Duitsland toen hij protest aantekende tegen de bouw van een moskee in München. Stürzenberger is twee keer veroordeeld: eenmaal voor het beledigen van een politieagent en eenmaal voor aanzetten tot haat en kleineren van een religieuze leer.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

1 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

2 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

2 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

2 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

3 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

4 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

4 uur geleden