Meerdere gemeenten nemen geen asielzoekers over uit Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten zeggen dat ze nu geen asielzoekers overnemen uit Ter Apel. Het aanmeldcentrum daar is overvol. Afgelopen nacht dreigde een groep mensen buiten te moeten slapen. Dat werd voorkomen doordat het nabijgelegen Stadskanaal een sporthal beschikbaar stelde. De gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt, verwacht komende nacht weer problemen.
In een rondgang van het ANP laat de gemeente Zwolle weten: "Wij hebben eerder wel acuut mensen opgevangen, maar zijn op dit moment (nog) niet benaderd om asielzoekers uit Ter Apel over te nemen." De gemeente Deventer "verwacht niet dat we acuut asielzoekers zullen opvangen. Als er ruimte is in onze opvangen zullen we mensen opvangen."
Ook Zutphen neemt op dit moment geen extra asielzoekers op. "Bovendien heeft ons azc geen opvangcapaciteit meer. Wij huisvesten op dit moment 742 asielzoekers. Dit is inclusief de 2 asielzoekers die we op 30 augustus extra hebben opgevangen op verzoek van minister Faber. De gemeente Zutphen heeft een bestuursovereenkomst voor 759 opvangplekken."
Nieuw asielzoekerscentrum
Alphen aan den Rijn zegt nu geen asielzoekers over te nemen. Begin volgend jaar opent er een asielzoekerscentrum voor vierhonderd mensen. De locatie moet vijf jaar beschikbaar zijn. Krimpen aan den IJssel heeft "geen verzoek gekregen om extra mensen aan boord van het asielschip Alemannia op te nemen".
Het Brabantse Geldrop-Mierlo zegt geen geschikte opvangplekken voor asielzoekers te hebben, "onze tijdelijke opvanglocatie (die per 1 oktober sluit) zit overvol." Geertruidenberg in die provincie heeft naar eigen zeggen ook geen plek. "In juni hebben we reeds de noodopvang voor asielzoekers met 15 personen verhoogd en op dit moment hebben we geen ruimte beschikbaar voor opvang van extra asielzoekers."
Uitgeest in Noord-Holland laat weten: "Wij vangen op dit moment geen asielzoekers op en hebben hier ook nog geen locatie voor." Ook de Brabantse gemeente Bernheze meldt: "we hebben momenteel geen voorzieningen voor asielzoekers in onze gemeente."
Meer uit Binnenland
MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
15 uur geleden