Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere gemeenten nemen geen asielzoekers over uit Ter Apel

Meerdere gemeenten nemen geen asielzoekers over uit Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten zeggen dat ze nu geen asielzoekers overnemen uit Ter Apel. Het aanmeldcentrum daar is overvol. Afgelopen nacht dreigde een groep mensen buiten te moeten slapen. Dat werd voorkomen doordat het nabijgelegen Stadskanaal een sporthal beschikbaar stelde. De gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt, verwacht komende nacht weer problemen.

In een rondgang van het ANP laat de gemeente Zwolle weten: "Wij hebben eerder wel acuut mensen opgevangen, maar zijn op dit moment (nog) niet benaderd om asielzoekers uit Ter Apel over te nemen." De gemeente Deventer "verwacht niet dat we acuut asielzoekers zullen opvangen. Als er ruimte is in onze opvangen zullen we mensen opvangen."

Ook Zutphen neemt op dit moment geen extra asielzoekers op. "Bovendien heeft ons azc geen opvangcapaciteit meer. Wij huisvesten op dit moment 742 asielzoekers. Dit is inclusief de 2 asielzoekers die we op 30 augustus extra hebben opgevangen op verzoek van minister Faber. De gemeente Zutphen heeft een bestuursovereenkomst voor 759 opvangplekken."

Nieuw asielzoekerscentrum

Alphen aan den Rijn zegt nu geen asielzoekers over te nemen. Begin volgend jaar opent er een asielzoekerscentrum voor vierhonderd mensen. De locatie moet vijf jaar beschikbaar zijn. Krimpen aan den IJssel heeft "geen verzoek gekregen om extra mensen aan boord van het asielschip Alemannia op te nemen".

Het Brabantse Geldrop-Mierlo zegt geen geschikte opvangplekken voor asielzoekers te hebben, "onze tijdelijke opvanglocatie (die per 1 oktober sluit) zit overvol." Geertruidenberg in die provincie heeft naar eigen zeggen ook geen plek. "In juni hebben we reeds de noodopvang voor asielzoekers met 15 personen verhoogd en op dit moment hebben we geen ruimte beschikbaar voor opvang van extra asielzoekers."

Uitgeest in Noord-Holland laat weten: "Wij vangen op dit moment geen asielzoekers op en hebben hier ook nog geen locatie voor." Ook de Brabantse gemeente Bernheze meldt: "we hebben momenteel geen voorzieningen voor asielzoekers in onze gemeente."

Meer uit Binnenland

Advocaat: doodgestoken meisje 'slachtoffer van falend systeem'

NIEUWEGEIN (ANP) - Het 11-jarige meisje dat begin dit jaar werd doodgestoken op straat in Nieuwegein is niet alleen slachtoffer geworden van de man die haar neerstak, maar ook van "een systeem dat al vele jaren structureel faalt". Dat zegt advocaat Sébas Diekstra, die haar ouders bijstaat.

21 minuten geleden
Inspecties: bij verward gedrag eerder ingrijpen zorg en politie

UTRECHT (ANP) - Zorgmedewerkers en politieagenten moeten meer mogelijkheden krijgen om in te grijpen als mensen verward gedrag vertonen. Ook moeten er meer plekken komen om die mensen te behandelen. Dat verkleint het risico op gevaarlijke en soms dodelijke incidenten, constateren de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ), de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV) en het Toezicht Sociaal Domein (TSD).

57 minuten geleden
Dubbel gevoel bij nabestaanden Peter R. de Vries na uitspraak hof

SCHIPHOL (ANP) - De nabestaanden van Peter R. de Vries hebben een dubbel gevoel overgehouden aan de uitspraak van het gerechtshof donderdag in het hoger beroep van de moordzaak van de 64-jarige journalist, zei Annemiek van Spanje, de advocaat van de familie.

2 uur geleden
Voor tweede dag op rij dode wolf gevonden in Drenthe

DOLDERSUM (ANP) - Voor de tweede dag op rij is een dode wolf aangetroffen in Drenthe. De politie heeft hiervan een melding gekregen en doet volgens een woordvoerster zoals gebruikelijk onderzoek, ook naar de mogelijke doodsoorzaak. Officieel moet nog worden vastgesteld dat het ook daadwerkelijk om een wolf gaat.

2 uur geleden
Nabestaanden in Stint-zaak: mijn leven stortte in

DEN BOSCH (ANP) - Het dodelijke ongeluk met de Stint op 20 september 2018 in Oss heeft de levens van de nabestaanden ingrijpend veranderd. "Mijn leven stortte in en ik krijg het niet meer opgebouwd zoals ik zou willen. Ik zie wel licht in de verte, maar ik kom er niet", zei de moeder van Dana (8) en Liva (4), die bij het ongeluk om het leven kwamen.

3 uur geleden
In hoger beroep tot 27,5 jaar cel voor moord Peter R. de Vries

SCHIPHOL (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag in hoger beroep straffen tot 27,5 jaar cel opgelegd in de strafzaak over de moord op Peter R. de Vries. De hoogste straffen zijn voor Delano G. (26) en Kamil E. (39). Krystian M. (30) kreeg 26 jaar en een maand.

3 uur geleden
Rijksmuseum komt met vestiging in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Rijksmuseum krijgt een vestiging in Eindhoven. Het nieuw te bouwen museum toont werken uit de wereldberoemde collectie en komt aan de Dommel, vlak bij het station. Dat maakten het museum en de gemeente Eindhoven donderdag bekend. Het plan is dat het over zes tot acht jaar de deuren opent.

3 uur geleden