Meerdere gemeenten nemen geen asielzoekers over uit Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten zeggen dat ze nu geen asielzoekers overnemen uit Ter Apel. Het aanmeldcentrum daar is overvol. Afgelopen nacht dreigde een groep mensen buiten te moeten slapen. Dat werd voorkomen doordat het nabijgelegen Stadskanaal een sporthal beschikbaar stelde. De gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt, verwacht komende nacht weer problemen.
In een rondgang van het ANP laat de gemeente Zwolle weten: "Wij hebben eerder wel acuut mensen opgevangen, maar zijn op dit moment (nog) niet benaderd om asielzoekers uit Ter Apel over te nemen." De gemeente Deventer "verwacht niet dat we acuut asielzoekers zullen opvangen. Als er ruimte is in onze opvangen zullen we mensen opvangen."
Ook Zutphen neemt op dit moment geen extra asielzoekers op. "Bovendien heeft ons azc geen opvangcapaciteit meer. Wij huisvesten op dit moment 742 asielzoekers. Dit is inclusief de 2 asielzoekers die we op 30 augustus extra hebben opgevangen op verzoek van minister Faber. De gemeente Zutphen heeft een bestuursovereenkomst voor 759 opvangplekken."
Nieuw asielzoekerscentrum
Alphen aan den Rijn zegt nu geen asielzoekers over te nemen. Begin volgend jaar opent er een asielzoekerscentrum voor vierhonderd mensen. De locatie moet vijf jaar beschikbaar zijn. Krimpen aan den IJssel heeft "geen verzoek gekregen om extra mensen aan boord van het asielschip Alemannia op te nemen".
Het Brabantse Geldrop-Mierlo zegt geen geschikte opvangplekken voor asielzoekers te hebben, "onze tijdelijke opvanglocatie (die per 1 oktober sluit) zit overvol." Geertruidenberg in die provincie heeft naar eigen zeggen ook geen plek. "In juni hebben we reeds de noodopvang voor asielzoekers met 15 personen verhoogd en op dit moment hebben we geen ruimte beschikbaar voor opvang van extra asielzoekers."
Uitgeest in Noord-Holland laat weten: "Wij vangen op dit moment geen asielzoekers op en hebben hier ook nog geen locatie voor." Ook de Brabantse gemeente Bernheze meldt: "we hebben momenteel geen voorzieningen voor asielzoekers in onze gemeente."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
12 uur geleden