Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere doden na schietpartij op school in Rusland

Meerdere doden na schietpartij op school in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Zeker negen mensen zijn omgekomen bij een schietpartij op een school in Rusland. Het gaat om zeven leerlingen, een leraar en een andere volwassene. Er zijn bovendien zeker 32 gewonden gevallen in de leeftijd van 7 tot 62 jaar. Twintig van hen zijn opgenomen in ziekenhuizen, onder wie achttien kinderen.

Een 19-jarige man is opgepakt voor de schietpartij in Kazan, een stad op bijna 800 kilometer ten oosten van Moskou. Over zijn motief is nog niets bekend. Russische persbureaus meldden eerder dat een tweede schutter was doodgeschoten, maar de lokale autoriteiten zeggen nu dat er geen bewijs is dat de aangehouden man een handlanger had. Zij hebben voor woensdag een dag van rouw afgekondigd.

Van de verdachte is bekend dat hij geregistreerd stond als wapenbezitter. In een reactie op de schietpartij beloofde de Russische president Vladimir Poetin de vuurwapenwetten in het land te herzien. Ook heeft de president zijn condoleances overgebracht aan de nabestaanden van de slachtoffers.

Hogere verdiepingen

Hulpdiensten waren massaal ter plaatse bij de school, waar volgens getuigen leerlingen uit hogere verdiepingen zijn gesprongen. Tijdens de schietpartij waren bijna achthonderd mensen in het gebouw. De lokale autoriteiten hebben uit voorzorg de beveiliging bij alle onderwijsinstellingen in de stad opgeschaald. De lessen zijn afgelast.

Schietpartijen komen in Rusland zelden op onderwijsinstellingen voor. Het laatste grootste incident was in 2018 op de door Rusland geannexeerde Krim. Er werden negentien mensen gedood voordat de dader zichzelf doodschoot.

Meer uit Buitenland

Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

22 minuten geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

1 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

3 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

6 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

10 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

13 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

14 uur geleden