Meerdere doden in Spanje door noodweer in weekend
MADRID/TOLEDO (ANP) - Het noodweer dat grote delen van Spanje het afgelopen weekeinde heeft geteisterd, heeft volgens plaatselijke media zeker vier mensen het leven gekost. In de provincie Toledo zijn twee doden gevallen, is maandag bekendgemaakt. Zaterdag verdronken twee mensen in de buurt van Zaragoza, nadat ze in een woest stromende rivier terecht waren gekomen.
In de regio Madrid wordt naar een man gezocht die met zijn auto in de rivier de Alberche terechtkwam. Zijn zoon, die ook in de auto zat, is inmiddels gered.
Vooral het midden van het Iberisch schiereiland heeft te maken gehad met uitzonderlijke regenval en zeer harde windstoten. In de hoofdstad Madrid werden mensen opgeroepen zondagavond niet de straat op te gaan. Parken, verkeerstunnels en metrolijnen werden gesloten. De voetbalwedstrijd tussen Atlético Madrid en Sevilla, die zondagavond in Madrid zou worden gespeeld, werd uitgesteld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
13 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
14 uur geleden