Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere doden door treinongeluk in Zuid-Duitsland

Meerdere doden door treinongeluk in Zuid-Duitsland

RIEDLINGEN (ANP/DPA) - Door een treinongeluk in het zuidoosten van de deelstaat Baden-Württemberg, in het zuiden van Duitsland, zijn meerdere mensen om het leven gekomen, melden veiligheidsbronnen. Hulpdiensten ter plaatse melden zeker drie doden, schrijft de lokale krant Schwäbische Zeitung. Ook zouden 34 mensen gewond zijn geraakt, van wie drie ernstig, aldus de hulpdiensten.

In de verkeerscentrale van Reutlingen werd melding gemaakt van een "incident met veel gewonden", een term die Duitse hulpdiensten gebruiken voor situaties waarin een groot aantal gewonden moet worden behandeld.

Volgens lokale media ontspoorde de trein nabij de plaats Riedlingen, zo'n 25 kilometer ten westen van Biberach. Er waren naar schatting honderd passagiers in de ontspoorde trein.

Videobeelden

Videobeelden van de plaats van het ongeval tonen brandweerlieden en reddingswerkers die bezig zijn met het ontspoorde rijtuig om toegang te krijgen tot de passagiers. Er is ook luid geschreeuw te horen. De beelden tonen meerdere ontspoorde rijtuigen, waarvan er minstens één is gekanteld. Ook zijn er omgevallen bomen te zien.

De federale politie kan nog niets zeggen over de oorzaak van het ongeval. De trein was onderweg van Sigmaringen naar Ulm, beide in Baden-Württemberg. Voor het ongeval was er een storm geweest.

Meer uit Buitenland

Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

2 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

6 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

6 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

7 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

8 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

9 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

9 uur geleden