Meerdere doden door busongeval in Duitsland
LEIPZIG (ANP) - Zeker vijf mensen zijn om het leven gekomen door een ongeval met een FlixBus in Duitsland. De bus met tientallen inzittenden raakte op de A9 bij Leipzig van de weg en kantelde, berichten Duitse media.
Het ongeval zou rond 09.45 uur zijn gebeurd. Het voertuig van busvervoerder FlixBus reed naar verluidt van Berlijn naar het Zwitserse Zürich. Er zouden 53 passagiers en twee bestuurders in de bus hebben gezeten.
Sommige inzittenden raakten gewond, maar het exacte aantal is nog onduidelijk. De autoriteiten rukten met groot materieel uit en hebben de weg gesloten. Op foto's is te zien dat helikopters van de hulpdiensten op de snelweg zijn geland.
Tientallen
Duitse media berichten dat rekening wordt gehouden met tientallen gewonden. Ziekenhuizen in de omgeving zijn gewaarschuwd dat ze slachtoffers kunnen verwachten.
De A9 is een belangrijke autosnelweg tussen Berlijn en München.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".
59 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Sinds de olijvenoogsten op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever eind september begonnen, zijn tot dusver ruim driehonderd incidenten van Israëlisch kolonistengeweld gemeld. Het gaat daarbij om diefstal, vernielingen en gerichte aanvallen, aldus de Israëlische mensenrechtenorganisatie Yesh Din.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.
2 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
4 uur geleden