Meerdere doden door busongeval in Duitsland
LEIPZIG (ANP) - Zeker vijf mensen zijn om het leven gekomen door een ongeval met een FlixBus in Duitsland. De bus met tientallen inzittenden raakte op de A9 bij Leipzig van de weg en kantelde, berichten Duitse media.
Het ongeval zou rond 09.45 uur zijn gebeurd. Het voertuig van busvervoerder FlixBus reed naar verluidt van Berlijn naar het Zwitserse Zürich. Er zouden 53 passagiers en twee bestuurders in de bus hebben gezeten.
Sommige inzittenden raakten gewond, maar het exacte aantal is nog onduidelijk. De autoriteiten rukten met groot materieel uit en hebben de weg gesloten. Op foto's is te zien dat helikopters van de hulpdiensten op de snelweg zijn geland.
Tientallen
Duitse media berichten dat rekening wordt gehouden met tientallen gewonden. Ziekenhuizen in de omgeving zijn gewaarschuwd dat ze slachtoffers kunnen verwachten.
De A9 is een belangrijke autosnelweg tussen Berlijn en München.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden