
Meerdere doden bij schietpartij in winkelcentrum Texas
ALLEN (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in een winkelcentrum in het Amerikaanse Texas zijn meerdere doden gevallen. De plaatselijke autoriteiten konden zaterdagmiddag (lokale tijd) niet zeggen om hoeveel slachtoffers het gaat.
De vermoedelijke dader is volgens een woordvoerder van de politie omgekomen. CNN meldde eerder op basis van een anonieme bron dat de politie een grootschalige zoektocht was gestart naar een mogelijke tweede schutter, maar tijdens een persmoment liet de politie weten dat de autoriteiten ervan uitgaan dat de dader alleen handelde.
De schietpartij vond plaats in de plaats Allen, die veertig kilometer ten noordoosten van Dallas ligt.
Meer uit Buitenland
CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland voor levering aan Oekraïne goedgekeurd, meldt het Pentagon. Het gaat om geavanceerde raketten van het type AIM-120C-8. Daarmee kunnen vanuit de lucht andere vliegtuigen worden neergeschoten.
49 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP/AFP/RTR) - Justitie in Utah gaat Tyler Robinson vervolgen voor een zware vorm van moord en heeft juridische stappen gezet om hem bij een veroordeling de doodstraf op te leggen. Dat heeft openbaar aanklager Jeff Gray bekendgemaakt. Robinson wordt verdacht van de moord op Charlie Kirk.
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.
1 uur geledenOREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."
3 uur geledenWASHINGTON (AFP) - Er zijn geen tastbare bewijzen dat de van sekshandel verdachte Jeffrey Epstein jonge vrouwen toespeelde aan anderen. Dat antwoordde FBI-directeur Kash Patel dinsdag op vragen van de juridische commissie van de Amerikaanse Senaat. Patel wordt daar gehoord over zijn handelen als FBI-baas in diverse zaken.
3 uur geleden