Meerdere doden bij schietpartij in winkelcentrum Kopenhagen
KOPENHAGEN (ANP/RTR/DPA) - Bij een schietpartij in een winkelcentrum in de Deense hoofdstad Kopenhagen zijn "meerdere doden" gevallen, meldt de politiechef zonder een exact dodental te geven. Eerder zondag schreef burgemeester Sophie Haestorp Andersen al op Facebook: "We weten nog niet zeker hoeveel gewonden of doden er zijn, maar het is zeer ernstig."
De politie meldt dat in verband met het incident een 22-jarige Deense man is gearresteerd. Hij handelde vermoedelijk alleen. De politie sluit een terreurdaad niet uit.
Het belangrijkste ziekenhuis van Kopenhagen, Rigshospitalet, meldt een "kleine groep patiënten" te hebben ontvangen in verband met het incident. Het ziekenhuis heeft extra personeel ingeschakeld, onder wie chirurgen en verpleegkundigen.
Getuigen
De schietpartij was in het winkelcentrum Field's, dat ligt tussen het centrum en de luchthaven. Veel bezoekers renden na het horen van schoten in paniek naar buiten, is op videobeelden te zien.
Getuigen beschreven tegen Deense media hoe de verdachte had geprobeerd mensen te misleiden door te zeggen dat zijn wapen nep was, wellicht in de hoop dat ze dan niet zouden weglopen. De schutter zou met een geheven geweer door het winkelcentrum hebben gelopen, zonder te rennen, aldus diverse getuigen.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
8 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
5 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
13 uur geleden