
Meerdere doden bij luchtaanvallen op westen van Oekraïne
LUTSK (ANP/AFP) - De West-Oekraïense steden Lutsk en Lviv zijn in de nacht van maandag op dinsdag getroffen door Russische luchtaanvallen. In Lutsk, dat op ongeveer 200 kilometer van de Poolse grens ligt, kwamen volgens burgemeester Yuriy Poguliaiko zeker drie mensen om het leven. Raketten sloegen er in op een bedrijventerrein.
Boven de stad Lviv, iets ten zuiden van Lutsk, slaagde Oekraïne erin "veel raketten neer te halen", aldus burgemeester Andriy Sadovyi. Dat belette niet dat meerdere residentiële gebouwen en ook een crèche werden geraakt. Volgens Sadovyi zijn er enkele gewonden, maar voorlopig geen dodelijke slachtoffers in de stad.
Het westelijke deel van Oekraïne is iets minder vaak het doelwit van Russische raketaanvallen dan het oostelijke deel. Al werd Lviv ook op 10 juli al eens zwaar onder vuur genomen. Burgemeester Sadovyi noemde dat toen de zwaarste aanval op de stad sinds het begin van de invasie.
Ook elders in Oekraïne kwamen afgelopen nacht Russische raketten neer. De Oekraïense luchtmacht meldt dat de meerderheid van de raketten werd neergehaald, maar dat er toch explosies plaatsvonden in de buurt van Dnipro en Zaporizja.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
8 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
10 uur geledenAMMAN (ANP) - Vanuit Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn tientallen trucks met hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Dit gebeurde woensdag in opdracht van de Jordaanse koning Abdullah en sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldden staatspersbureaus Petra en WAM.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De originele Birkin-tas is door veilinghuis Sotheby's in Parijs geveild voor ruim 8,5 miljoen euro. Het gaat om een prototype van de handtas uit 1985 die werd ontworpen voor de Brits-Franse actrice en zangeres Jane Birkin.
12 uur geledenROME (ANP/DPA/RTR) - Duitsland is bereid om Patriot-systemen voor Oekraïne te kopen, als de Verenigde Staten daarvoor toestemming geven. Bondskanselier Friedrich Merz zei dat hij daar vorige week nog over heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump. Een besluit over de geavanceerde luchtverdedigingssystemen is nog niet genomen.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties wil dat Amerikaanse sancties tegen speciaal rapporteur Francesca Albanese meteen worden teruggedraaid. "Zelfs bij grote meningsverschillen zouden VN-lidstaten inhoudelijk en constructief met elkaar in gesprek moeten gaan, in plaats van hun toevlucht te nemen tot strafmaatregelen", zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk in een verklaring.
14 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov verteld dat president Donald Trump "teleurgesteld en gefrustreerd" is over het gebrek aan voortgang in het vredesproces tussen Rusland en Oekraïne. "Hopelijk krijgen we de komende dagen meer duidelijkheid over wat het Russische standpunt is en wat hun prioriteiten zijn", zei Rubio na afloop van het gesprek. "Maar het gaat duidelijk moeizaam, zoals jullie allemaal hebben kunnen zien."
15 uur geleden