Meerdere bussen verloren gegaan door brand in Haarlem
N i e u w bericht, vervangt: Meerdere bussen in brand in Haarlem
HAARLEM (ANP) - Op een terrein van vervoersbedrijf Connexxion aan de Laan van Decima in Haarlem heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag brand gewoed. Daarbij zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio minstens vier bussen zwaar beschadigd. De brandweer wist met succes te voorkomen dat het vuur oversloeg op 27 andere bussen op het terrein.
Volgens de veiligheidsregio brak de brand rond 02.30 uur uit. De brandweer was massaal aanwezig en kreeg hulp van meerdere collega's uit omliggende plaatsen. Rond 04.30 uur werd het sein brand meester gegeven.
Vanwege de flinke rookontwikkeling werd er een NL-Alert verstuurd waarin mensen werd opgeroepen ramen en deuren te sluiten. Ook inwoners van Leiden ontvingen het bericht. "Dat was niet de bedoeling", zegt de woordvoerder van de veiligheidsregio.
Er vielen geen gewonden. Een medewerker van Connexxion werd wel door ambulancepersoneel gecontroleerd omdat hij rook had ingeademd, meldt het Haarlems Dagblad.
Connexxion laat weten dat de brand naar verwachting geen gevolgen heeft op de dienstregeling.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
3 uur geledenUITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
4 uur geleden