Meerdere arrestaties na fatale aanvaring met drugsboot in Spanje
BARBATE (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft vijf verdachten gearresteerd na een incident waarbij vermoedelijke drugssmokkelaars met een speedboot een politieboot opzettelijk hebben aangevaren. Agenten arresteerden drie passagiers van de boot die de botsing veroorzaakte. Ook werden twee personen aan land opgepakt, die de opvarenden van de drugsboot wilden oppikken.
Bij de botsing in de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate kwamen twee agenten om het leven en raakten twee anderen gewond. Eerder was in Spaanse media sprake van drie omgekomen agenten. Een van de gewonde agenten is er wel slecht aan toe en ligt in coma. De andere raakte lichtgewond.
Spanje is een belangrijk transitland voor drugs die vanuit Noord-Afrika worden vervoerd naar Europa. Vooral de regio die grenst aan de Straat van Gibraltar heeft vaak te maken met drugsgeweld, omdat daar de afstand over zee tot Afrika het kortst is. De Spaanse politie zegt dat ze onvoldoende middelen heeft om tegen de drugssmokkel op te treden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
45 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geleden