Meerdere arrestaties na fatale aanvaring met drugsboot in Spanje
BARBATE (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft vijf verdachten gearresteerd na een incident waarbij vermoedelijke drugssmokkelaars met een speedboot een politieboot opzettelijk hebben aangevaren. Agenten arresteerden drie passagiers van de boot die de botsing veroorzaakte. Ook werden twee personen aan land opgepakt, die de opvarenden van de drugsboot wilden oppikken.
Bij de botsing in de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate kwamen twee agenten om het leven en raakten twee anderen gewond. Eerder was in Spaanse media sprake van drie omgekomen agenten. Een van de gewonde agenten is er wel slecht aan toe en ligt in coma. De andere raakte lichtgewond.
Spanje is een belangrijk transitland voor drugs die vanuit Noord-Afrika worden vervoerd naar Europa. Vooral de regio die grenst aan de Straat van Gibraltar heeft vaak te maken met drugsgeweld, omdat daar de afstand over zee tot Afrika het kortst is. De Spaanse politie zegt dat ze onvoldoende middelen heeft om tegen de drugssmokkel op te treden.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
5 minuten geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou één man lichte verwondingen hebben opgelopen.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
4 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
7 uur geleden