Meerdere arrestaties na fatale aanvaring met drugsboot in Spanje
BARBATE (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft vijf verdachten gearresteerd na een incident waarbij vermoedelijke drugssmokkelaars met een speedboot een politieboot opzettelijk hebben aangevaren. Agenten arresteerden drie passagiers van de boot die de botsing veroorzaakte. Ook werden twee personen aan land opgepakt, die de opvarenden van de drugsboot wilden oppikken.
Bij de botsing in de Zuid-Spaanse havenplaats Barbate kwamen twee agenten om het leven en raakten twee anderen gewond. Eerder was in Spaanse media sprake van drie omgekomen agenten. Een van de gewonde agenten is er wel slecht aan toe en ligt in coma. De andere raakte lichtgewond.
Spanje is een belangrijk transitland voor drugs die vanuit Noord-Afrika worden vervoerd naar Europa. Vooral de regio die grenst aan de Straat van Gibraltar heeft vaak te maken met drugsgeweld, omdat daar de afstand over zee tot Afrika het kortst is. De Spaanse politie zegt dat ze onvoldoende middelen heeft om tegen de drugssmokkel op te treden.
Meer uit Buitenland
BRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.
13 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, heeft een brief overhandigd aan de Belgische regering met daarin een "officiële klacht" over het Vlaams parlementslid Conner Rousseau. Dat deed hij toen hij dinsdag werd ontboden door de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot (Les Engagés) om kritiek op een gerechtelijk onderzoek naar religieuze besnijdenissen in Antwerpen.
1 uur geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geleden