
Meerdere appartementen ontruimd in Amsterdam na explosie en brand
AMSTERDAM (ANP) - Bij een appartementencomplex aan de Elckerlijcstraat in Amsterdam-West is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest, meldt de politie. Als gevolg daarvan ontstond een uitslaande brand in een appartement. De bewoners van zowel de brandende woning als de omliggende appartementen moesten het complex verlaten.
Zij werden opgevangen op het politiebureau. Aan het appartement waar de explosie rond 03.00 uur plaatsvond, is "aanzienlijke schade", aldus de politie. Zo zijn door de knal de gevelplaten van de muur geblazen. Het is onduidelijk of de bewoners nog terug kunnen naar hun woningen, en als dit wel het geval is, wanneer.
De politie onderzoekt het incident. Er zijn nog een aanhoudingen verricht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De familie van de uit het Groningse Beerta vermiste Jeffrey en Emma is enorm ongerust over het welzijn van de kinderen. Ondanks de radeloosheid en de wanhoop houden ze hoop. Dat zeggen ze via een boodschap verspreid door de organisatie Namens de Familie.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in de kinderopvang, zoals seksueel misbruik of mishandeling. Ze behandelden in totaal 373 dossiers, ruim een derde meer dan een jaar eerder.
48 minuten geledenBEERTA (ANP) - De politie zegt te vrezen voor het leven van de ontvoerde kinderen Emma (8) en haar broer Jeffrey (10). Er zijn volgens de politie aanwijzingen dat hun vader zichzelf en de kinderen van het leven wil beroven. "Dat vermoeden we onder meer omdat er een brief is gevonden die door de verdachte is geschreven", meldt de politie. "Deze brief geeft aanleiding om te denken dat de kinderen in levensgevaar verkeren. Daarom zijn we met heel veel mensen naar Jeffrey en Emma op zoek."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp is het niet eens met de vele tienduizenden demonstranten die zich zondag op het Malieveld in Den Haag uitspraken tegen het Israëlbeleid van het kabinet. Het beeld dat Nederland zich niet duidelijk genoeg zou uitspreken tegen het geweld in de Gazastrook, zegt de bewindsman niet te herkennen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven noemt het "zeer ernstig" dat het "wangedrag" tijdens het kampioensfeest van PSV ertoe heeft geleid dat agenten gewond zijn geraakt. Dat liet een woordvoerder van de gemeente maandag desgevraagd weten. Na het feest in de stad om het behalen van de landstitel braken er zondagavond rellen uit. Veertien agenten raakten gewond.
1 uur geledenBEERTA (ANP) - Cora-Yfke Sikkema, burgemeester van het Groningse Oldambt, roept het publiek op om de hulpverleners die zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta de ruimte te geven.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij de rellen die zondagavond in Eindhoven uitbraken na het kampioensfeest van PSV zijn veertien agenten gewond geraakt, van wie twee omdat ze door een politiehond werden gebeten. 22 mannen werden aangehouden bij de confrontatie op de Vonderweg.
2 uur geleden