Meerdere aanhoudingen in Amsterdam, onder meer om vuurwerk
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft rond de jaarwisseling tientallen aanhoudingen verricht in Amsterdam. Dat gebeurde onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk en het gooien ervan naar politiemensen en omstanders. Volgens een politiewoordvoerster zijn er nog geen agenten gewond geraakt. "Maar het is wel heel heftig als je wordt bekogeld met vuurwerk."
De aanhoudingen waren op diverse plekken in de stad. "We zien dat op verschillende locaties groepen mensen zwaar vuurwerk afsteken", aldus de woordvoerster. Ook zijn er arrestaties verricht voor het overtreden van de openbare orde.
De politie kwam onder meer in actie op de Dam, waar veel mensen op de been waren. Zo werden hier mensen aangehouden vanwege een vechtpartij. Agenten namen op de Dam bovendien vuurwerk in beslag, aldus de woordvoerster. In Amsterdam geldt met oud en nieuw een afsteekverbod, maar dit wordt volop genegeerd.
Steekincident
Op het Beursplein in het centrum van de stad raakten drie mensen gewond door een steekincident. Zeker één iemand moest naar het ziekenhuis. Wat er precies is gebeurd, is nog onbekend, meldt de woordvoerster. Ook is er nog niemand aangehouden.
De politie moest ook ingrijpen op de Admiraal de Ruijterweg in West. Een aantal personen is hier aangehouden voor het gooien met vuurwerk.
Vanwege het slechte weer gingen de vuurwerkshows zoals die waren gepland in Amsterdam niet of in een aangepaste vorm door. Zo was de show op het Museumplein alleen met licht en muziek en werd afgeteld naar het nieuwe jaar. De show met vuurwerk en drones bij de A'DAM Toren is verplaatst naar maandag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
15 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
7 uur geleden