Meerdere aanhoudingen in Amsterdam, onder meer om vuurwerk
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft rond de jaarwisseling tientallen aanhoudingen verricht in Amsterdam. Dat gebeurde onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk en het gooien ervan naar politiemensen en omstanders. Volgens een politiewoordvoerster zijn er nog geen agenten gewond geraakt. "Maar het is wel heel heftig als je wordt bekogeld met vuurwerk."
De aanhoudingen waren op diverse plekken in de stad. "We zien dat op verschillende locaties groepen mensen zwaar vuurwerk afsteken", aldus de woordvoerster. Ook zijn er arrestaties verricht voor het overtreden van de openbare orde.
De politie kwam onder meer in actie op de Dam, waar veel mensen op de been waren. Zo werden hier mensen aangehouden vanwege een vechtpartij. Agenten namen op de Dam bovendien vuurwerk in beslag, aldus de woordvoerster. In Amsterdam geldt met oud en nieuw een afsteekverbod, maar dit wordt volop genegeerd.
Steekincident
Op het Beursplein in het centrum van de stad raakten drie mensen gewond door een steekincident. Zeker één iemand moest naar het ziekenhuis. Wat er precies is gebeurd, is nog onbekend, meldt de woordvoerster. Ook is er nog niemand aangehouden.
De politie moest ook ingrijpen op de Admiraal de Ruijterweg in West. Een aantal personen is hier aangehouden voor het gooien met vuurwerk.
Vanwege het slechte weer gingen de vuurwerkshows zoals die waren gepland in Amsterdam niet of in een aangepaste vorm door. Zo was de show op het Museumplein alleen met licht en muziek en werd afgeteld naar het nieuwe jaar. De show met vuurwerk en drones bij de A'DAM Toren is verplaatst naar maandag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B voelde zich van de beschuldigingen tegen hem het meest geraakt door die van zangeres Jill Helena. Dat zei de rapper dinsdag tijdens de behandeling van het hoger beroep van de zedenzaak tegen hem.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ahmed Aboutaleb, voormalig burgemeester van Rotterdam, gaat als verkenner aan de slag in Den Haag. Hij moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd na de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer geven het ov in 2025 een ruime voldoende. Net als in 2024 en 2023 krijgt het Nederlandse openbaar vervoer gemiddeld een 7,8, blijkt uit onderzoek van kennisplatform CROW.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen tot boven de 2100. Dat is aanzienlijk hoger dan de afgelopen weken, en toen lagen de aantallen al ruim boven de limiet van 2000 mensen. Voor opvangorgaan COA betekent dit geen nieuwe dwangsom, het maximumbedrag van 5 miljoen euro is ruim een week geleden bereikt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
4 uur geleden