Meerdere aanhoudingen in Amsterdam, onder meer om vuurwerk
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft rond de jaarwisseling tientallen aanhoudingen verricht in Amsterdam. Dat gebeurde onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk en het gooien ervan naar politiemensen en omstanders. Volgens een politiewoordvoerster zijn er nog geen agenten gewond geraakt. "Maar het is wel heel heftig als je wordt bekogeld met vuurwerk."
De aanhoudingen waren op diverse plekken in de stad. "We zien dat op verschillende locaties groepen mensen zwaar vuurwerk afsteken", aldus de woordvoerster. Ook zijn er arrestaties verricht voor het overtreden van de openbare orde.
De politie kwam onder meer in actie op de Dam, waar veel mensen op de been waren. Zo werden hier mensen aangehouden vanwege een vechtpartij. Agenten namen op de Dam bovendien vuurwerk in beslag, aldus de woordvoerster. In Amsterdam geldt met oud en nieuw een afsteekverbod, maar dit wordt volop genegeerd.
Steekincident
Op het Beursplein in het centrum van de stad raakten drie mensen gewond door een steekincident. Zeker één iemand moest naar het ziekenhuis. Wat er precies is gebeurd, is nog onbekend, meldt de woordvoerster. Ook is er nog niemand aangehouden.
De politie moest ook ingrijpen op de Admiraal de Ruijterweg in West. Een aantal personen is hier aangehouden voor het gooien met vuurwerk.
Vanwege het slechte weer gingen de vuurwerkshows zoals die waren gepland in Amsterdam niet of in een aangepaste vorm door. Zo was de show op het Museumplein alleen met licht en muziek en werd afgeteld naar het nieuwe jaar. De show met vuurwerk en drones bij de A'DAM Toren is verplaatst naar maandag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
6 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
8 uur geleden