Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere aanhoudingen in Amsterdam, onder meer om vuurwerk

Meerdere aanhoudingen in Amsterdam, onder meer om vuurwerk

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft rond de jaarwisseling tientallen aanhoudingen verricht in Amsterdam. Dat gebeurde onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk en het gooien ervan naar politiemensen en omstanders. Volgens een politiewoordvoerster zijn er nog geen agenten gewond geraakt. "Maar het is wel heel heftig als je wordt bekogeld met vuurwerk."

De aanhoudingen waren op diverse plekken in de stad. "We zien dat op verschillende locaties groepen mensen zwaar vuurwerk afsteken", aldus de woordvoerster. Ook zijn er arrestaties verricht voor het overtreden van de openbare orde.

De politie kwam onder meer in actie op de Dam, waar veel mensen op de been waren. Zo werden hier mensen aangehouden vanwege een vechtpartij. Agenten namen op de Dam bovendien vuurwerk in beslag, aldus de woordvoerster. In Amsterdam geldt met oud en nieuw een afsteekverbod, maar dit wordt volop genegeerd.

Steekincident

Op het Beursplein in het centrum van de stad raakten drie mensen gewond door een steekincident. Zeker één iemand moest naar het ziekenhuis. Wat er precies is gebeurd, is nog onbekend, meldt de woordvoerster. Ook is er nog niemand aangehouden.

De politie moest ook ingrijpen op de Admiraal de Ruijterweg in West. Een aantal personen is hier aangehouden voor het gooien met vuurwerk.

Vanwege het slechte weer gingen de vuurwerkshows zoals die waren gepland in Amsterdam niet of in een aangepaste vorm door. Zo was de show op het Museumplein alleen met licht en muziek en werd afgeteld naar het nieuwe jaar. De show met vuurwerk en drones bij de A'DAM Toren is verplaatst naar maandag.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

2 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

4 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

4 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

9 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

10 uur geleden