Meerdere aanhoudingen in 2022 voor handelen in afslankmiddel
UTRECHT (ANP) - Meerdere mensen zijn afgelopen jaar aangehouden voor het handelen in het verboden afslankmiddel Iomax. De opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit kwam in actie nadat er meerdere meldingen binnenkwamen over ernstige reacties na gebruik van het middel, vertelt een woordvoerder van de NVWA. Zo kreeg in het najaar een vrouw een hersenbloeding na gebruik van de afslankpillen.
De strafrechtelijke onderzoeken in de zaken naar onder meer een man uit Rotterdam en een vrouw uit Den Haag lopen nog, vertelt de woordvoerder. "Verder is de belangrijkste boodschap voor een consument: koop en gebruik dit dubieuze middel niet." Het is voor een gebruiker meestal onduidelijk wat er in zit, dat staat niet op de verpakking. Vaak zit er onder meer amfetamine in. "Dat is gewoon harddrugs", benadrukt de woordvoerder.
Iomax is via internet nog steeds te bestellen. "Het is lastig daarop te controleren. Als we nieuwe informatie hebben over een verkoper, dan gaan we daar achteraan, maar mensen doen hun best om buiten zicht te blijven", aldus de woordvoerder. Bijwerkingencentrum Lareb raadt aan bijwerkingen van het middel te melden, zodat er meer duidelijkheid komt over hoeveel mensen Iomax gebruiken.
Hartkloppingen
Het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC) ziet dat het aantal meldingen na het gebruik van Iomax afgelopen jaar aan de hoge kant was. Er kwamen acht meldingen binnen van hartkloppingen, pijn op de borst, een hoge bloeddruk of paniekaanvallen. Over het algemeen zijn de meldingen op één hand - en soms twee handen - te tellen. Verder geldt er geen meldingsplicht, waardoor ook het NVIC niet weet hoeveel mensen willen afvallen met Iomax.
In 2021 kreeg Lareb ook al een melding binnen over een vrouw die een hersenbloeding had gekregen na het gebruik van Iomax. De overgebleven pillen bleken na onderzoek amfetamine en coffeïne te bevatten.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten van de man in het huis van de verdachte in november 2024.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies krijgen meer ruimte om het stikstofbeleid rondom gevoelige natuur in te vullen. Dat maakt het kabinet dinsdagmiddag bekend, zeggen ingewijden tegen het ANP. Dat kan betekenen dat de zones waar de beperkingen gelden kleiner worden, maar het beleid wel strenger wordt. De stikstofdoelen moeten namelijk nog steeds gehaald worden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen zetten zondag 8 november langere treinen in richting Amsterdam voor de verwachte Rode Lijn-demonstratie op het Amsterdamse Museumplein. Dat meldt een woordvoerder van de NS. Ook komen er extra vervangende bussen rondom Rotterdam, waar het hele weekend geen treinen rijden door werkzaamheden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg veroordeeld tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het vele malen ernstig misbruiken van zeer jonge kinderen. Sommigen van hen werden gedrogeerd met GHB. Van den B.'s ex-vrouw Evertje van E. (34), betrokken bij het misbruik, kreeg twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging. "Een misbruikzaak van de buitencategorie", zo kenschetste de rechtbank de zaak in het vonnis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een maand gevangenisstraf opgelegd aan een 37-jarige man voor een poging tot zware mishandeling van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. Ook moet hij de slachtoffers in totaal ruim 2000 euro schadevergoeding betalen.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - "Ik was helemaal radeloos. Ik kan het niet goedpraten. Ik heb daar verschrikkelijke fouten gemaakt." Dit zei de 33-jarige Thijmen V. uit Heerhugowaard dinsdag in de rechtbank in Alkmaar, waar hij terechtstaat voor het doden van zijn vader op 10 januari 2021 en het verbergen van het lichaam. De politie vond de lichaamsresten in het huis van de verdachte in november 2024.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.
4 uur geleden