Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer ziekenhuizen in financiële problemen

Meer ziekenhuizen in financiële problemen

DEN HAAG (ANP) - Een toenemend aantal ziekenhuizen heeft financiële problemen, schrijft BDO Accountants & Adviseurs in de jaarlijkse 'benchmark' van het bedrijf. Acht ziekenhuizen schreven over het vorige jaar rode cijfers, aldus BDO, terwijl het er een jaar daarvoor nog maar twee waren. En bijna de helft van de ziekenhuizen haalde een resultaat van minder dan 1 procent van de omzet. Gemiddeld zijn de marges 'flinterdun'. De financiële toestand maakt het erg lastig om investeringen voor de toekomst te doen.

BDO geeft de financiële prestaties van de algemene ziekenhuizen over 2023 het cijfer 5,5, na de 7,1 over 2022. Er zijn wel andere dingen verrekend in de beoordeling, zoals de ouderdom van het vastgoed van ziekenhuizen. Met de universitaire ziekenhuizen is het minder slecht gesteld, die krijgen van BDO een 7,0 , al was dat eerder nog een 7,6. De cijfers zijn gemiddelden. Als een ziekenhuis een onvoldoende haalt voor zijn financiën, zegt dat volgens BDO niets over de continuïteit en kwaliteit van de zorg.

In het Integraal Zorgakkoord (IZA) van 2022 is afgesproken meer doeltreffendheid van de zorg en ook preventie na te streven, maar die overgang zal wel tien tot vijftien jaar in beslag nemen, denkt BDO. Intussen zijn er de structurele problemen als stijgende kosten, personeelstekorten en dus ook investeringsachterstanden. BDO adviseert onder meer om geld in digitalisering en automatisering te steken "om passende zorg te bieden en het personeelstekort te verminderen". Ook moet er volgens de accountants en adviseurs nadruk worden gelegd op behoud van personeel.

NVZ: meer financiële slagkracht

De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen wil van politiek Den Haag "meer financiële slagkracht om de ziekenhuiszorg toegankelijk, betaalbaar en van hoge kwaliteit te houden", laat ze weten. "Het is urgent dat we deze negatieve tendens op korte termijn keren. Anders loopt de zorg uiteindelijk vast", aldus voorzitter Ad Melkert.

Hij ziet ook "dat geld voor ziekenhuiszorg op de plank blijft liggen bij zorgverzekeraars". Dat moet anders, vindt hij.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

1 dag geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

3 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden