'Meer woningen verkocht in juni'
HEERLEN (ANP) - De verkoop van woningen zet door ondanks de coronacrisis. In juni verwisselden bijna 18.000 woningen van eigenaar, ruim 14 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt woningmarktadviesbureau Pasgoed, dat zich beroept op cijfers van het Kadaster.
De gemiddelde koopsom kwam uit op 324.250 euro en dat is 7,5 procent hoger dan in juni vorig jaar. In het eerste halfjaar van 2020 zijn nu ruim 106.000 transacties vastgelegd, dat is 6,5 procent meer op jaarbasis.
De meeste woningen werden verkocht in Amsterdam. De gemiddelde koopsom lag in de hoofdstad in juni op bijna 506.000 euro. Dat is een stijging van ruim 4 procent op jaarbasis en bijna een verdubbeling sinds het dieptepunt in 2013.
De gemeente Laren is momenteel de duurste gemeente. Daar verwisselde een woning gemiddeld voor 879.000 euro van eigenaar. Het Groningse Pekela is de goedkoopste gemeente. Hier wordt gemiddeld 158.500 euro voor een woning betaald.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.
2 uur geleden