Meer woningen opengesteld voor huizenzoekers op Open Huizen Dag
UTRECHT (ANP) - Aan de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM doen zaterdag meer huizen mee dan de vorige keer in het voorjaar. Wel ligt het aantal opengestelde huizen, waar je als potentiële huizenkoper langs kunt, nog beduidend lager dan de editie van een jaar geleden.
Volgens huizenwebsite Funda zijn zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur zo'n 6500 woningen te bezichtigen. Bij de vorige Open Huizen Dag in april telde de NVM ruim 5600 deelnemende woningen. Aan de editie van een jaar geleden namen meer dan 9000 huizen deel.
Makelaars weten het uitzonderlijk lage aantal van een half jaar terug aan het beperkte aanbod op de woningmarkt. De NVM merkte dat er veel minder woningen te koop stonden en zei toen ook nog te gaan evalueren hoe het de volgende Open Huizen Dag wilde invullen.
Veel behoefte
Uiteindelijk is toch besloten aan de traditie niet te tornen, zegt een woordvoerder. Volgens hem bestaat er nog steeds veel behoefte aan een openhuizendag. Dat de vraag naar huizen nog steeds groot is, blijkt ook uit het aantal transacties. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde onlangs ruim 11 procent meer verkochte woningen dan vorig jaar rond deze tijd.
De Nederlandse huizenprijzen zijn intussen naar een nieuw record gestegen, waarmee de woningmarkt weer oververhit lijkt te raken. Wat meespeelt is dat de lonen de laatste tijd flink zijn gestegen, waardoor mensen meer geld hebben om te besteden aan een nieuwe woning. Ook hebben veel hypotheekverstrekkers hun rentes verlaagd.
Geschat bezoekersaantal
Hoeveel bezoekers het evenement van zaterdag zal trekken, durft de NVM van tevoren niet te zeggen. "Dat hangt altijd erg af van het weer", klinkt het. De vorige keer trok de Open Huizen Dag 35.000 huizenzoekers. Een jaar geleden, toen er meer huizen meededen, werden 55.000 bezoekers geteld.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
9 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
15 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
16 uur geleden