Meer woningen opengesteld voor huizenzoekers op Open Huizen Dag
UTRECHT (ANP) - Aan de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM doen zaterdag meer huizen mee dan de vorige keer in het voorjaar. Wel ligt het aantal opengestelde huizen, waar je als potentiële huizenkoper langs kunt, nog beduidend lager dan de editie van een jaar geleden.
Volgens huizenwebsite Funda zijn zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur zo'n 6500 woningen te bezichtigen. Bij de vorige Open Huizen Dag in april telde de NVM ruim 5600 deelnemende woningen. Aan de editie van een jaar geleden namen meer dan 9000 huizen deel.
Makelaars weten het uitzonderlijk lage aantal van een half jaar terug aan het beperkte aanbod op de woningmarkt. De NVM merkte dat er veel minder woningen te koop stonden en zei toen ook nog te gaan evalueren hoe het de volgende Open Huizen Dag wilde invullen.
Veel behoefte
Uiteindelijk is toch besloten aan de traditie niet te tornen, zegt een woordvoerder. Volgens hem bestaat er nog steeds veel behoefte aan een openhuizendag. Dat de vraag naar huizen nog steeds groot is, blijkt ook uit het aantal transacties. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde onlangs ruim 11 procent meer verkochte woningen dan vorig jaar rond deze tijd.
De Nederlandse huizenprijzen zijn intussen naar een nieuw record gestegen, waarmee de woningmarkt weer oververhit lijkt te raken. Wat meespeelt is dat de lonen de laatste tijd flink zijn gestegen, waardoor mensen meer geld hebben om te besteden aan een nieuwe woning. Ook hebben veel hypotheekverstrekkers hun rentes verlaagd.
Geschat bezoekersaantal
Hoeveel bezoekers het evenement van zaterdag zal trekken, durft de NVM van tevoren niet te zeggen. "Dat hangt altijd erg af van het weer", klinkt het. De vorige keer trok de Open Huizen Dag 35.000 huizenzoekers. Een jaar geleden, toen er meer huizen meededen, werden 55.000 bezoekers geteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
11 uur geleden