Meer wintersporters met pech en letsel melden zich bij ANWB
DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrale van de ANWB heeft in december, januari en februari ruim 11.000 hulpvragen gekregen van Nederlandse wintersporters, zo'n 10 procent meer dan in het vorige wintersportseizoen. De meeste Nederlanders meldden zich met autopech. Zo'n 1100 wintersporters belden de alarmcentrale met letsel, waar dat er vorig jaar in dezelfde periode ongeveer 1000 waren.
Letsel aan de arm kwam het vaakst voor, gevolgd door diverse kneuzingen en verwondingen en knie- en beenletsel. Van de Nederlanders die tijdens het wintersporten gewond raakten, zijn er 170 via de ANWB-alarmcentrale gerepatrieerd in een ambulance of ligtaxi. Vorig jaar waren dat er 155, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
Hoe het kan dat het aantal Nederlanders met wintersportletsel is toegenomen, is niet bekend. Volgens de ANWB waren de sneeuwcondities in veel favoriete wintersportgebieden weliswaar niet optimaal, maar is het onduidelijk of dat heeft meegespeeld. De meeste van de 10.000 meldingen van autopech onderweg kwamen uit Duitsland. Een deel van de kapotte auto's kon ter plaatse niet worden gerepareerd en moest naar Nederland worden getransporteerd.
Vorige maand maakte ook alarmcentrale Eurocross bekend meer meldingen van skiongelukken te hebben gekregen dan vorig jaar. Ook bij die hulporganisatie, die jaarlijks gemiddeld 1600 meldingen krijgt over ongevallen op de piste, lag het aantal meldingen daarvan op dat moment 10 procent hoger dan vorig seizoen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse culturele en creatieve sector gaat een gezamenlijke klimaataanpak ontwikkelen. Dat gebeurt met ideeën en bijdragen uit de eigen gelederen. Het zogeheten Cultuurberaad Klimaat gaat komend najaar van start.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.
7 uur geledenCADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
17 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
18 uur geleden