Meer winst voor verfbedrijf AkzoNobel op vrijwel vlakke omzet
AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Sikkens en Flexa, heeft in de eerste drie maanden van dit jaar een hogere winst behaald. Het bedrijf profiteerde van kostenbesparingen en lagere grondstofkosten. De omzet was vrijwel onveranderd in vergelijking met een jaar eerder.
De nettowinst kwam uit op 181 miljoen euro, tegen 94 miljoen euro in dezelfde periode een jaar geleden. De omzet lag iets lager op ruim 2,6 miljard euro. Volgens AkzoNobel nam het verkoopvolume bij verf en coatings licht toe. Maar door negatieve wisselkoerseffecten was er een beperkte daling van de totale omzet te zien.
Vorig jaar verhoogde het bedrijf de verkoopprijzen nog flink om de gestegen kosten voor onder meer grondstoffen te compenseren. Dat effect was nu veel minder.
Marktkansen
Het concern zette een winst voor onder meer belastingen en rente in de boeken van 363 miljoen euro. Voor het gehele jaar verwacht de onderneming een aangepast bedrijfsresultaat tussen de 1,5 miljard tot 1,65 miljard euro.
Topman Greg Poux-Guillaume van AkzoNobel zegt in een toelichting dat na de volumegroei in het eerste kwartaal wordt gerekend op verdere vooruitgang op gebieden waar het bedrijf marktkansen ziet, waaronder bij poedercoatings. Daar is AkzoNobel ook nieuwe productielijnen aan het toevoegen. De topman zegt voor heel 2024 op sterke prestaties te rekenen.
Uitbreiding
In het afgelopen kwartaal voltooide AkzoNobel nog een groot uitbreidingsproject bij een fabriek in Vietnam. Daarbij werden dus nieuwe poedercoatingslijnen toegevoegd. Dat moet helpen om de positie van het bedrijf in Azië te versterken. Ook werd een nieuwe fabriek van 26 miljoen euro in Pakistan geopend.
AkzoNobel meldde verder dat alle productielocaties in Latijns-Amerika nu volledig draaien op hernieuwbare elektriciteit. Eerder gold dat al voor Noord-Amerika en Europa.
Meer uit Financieel
TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips en grafische processors Nvidia komt met een nieuwe chip die de dominantie van Intel in de pc-wereld moet doorbreken. Hiermee waagt het Amerikaanse concern, tegenwoordig de grote speler als het gaat om AI-chips, opnieuw een poging op de markt voor pc-processors. Een eerdere poging ruim tien jaar geleden mislukte.
43 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben de afgelopen maand iets minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Ondanks de afname was het op maart na de drukste maand van het jaar tot nu toe. Toen haalden veel mensen hun hypotheekaanvraag naar voren, omdat ze er rekening mee hielden dat de hypotheekrentes zouden stijgen door geopolitieke onrust.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft afgelopen maand de grootste toename in productieomvang doorgemaakt in ruim vier jaar. De instroom van nieuwe orders hield echter grotendeels verband met paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie gebeurde het dat bedrijven orders eerder plaatsten om voorspelde prijsstijgingen voor te blijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 3,2 procent in maart. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
16 uur geleden