Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer winst voor verfbedrijf AkzoNobel op vrijwel vlakke omzet

Meer winst voor verfbedrijf AkzoNobel op vrijwel vlakke omzet

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Sikkens en Flexa, heeft in de eerste drie maanden van dit jaar een hogere winst behaald. Het bedrijf profiteerde van kostenbesparingen en lagere grondstofkosten. De omzet was vrijwel onveranderd in vergelijking met een jaar eerder.

De nettowinst kwam uit op 181 miljoen euro, tegen 94 miljoen euro in dezelfde periode een jaar geleden. De omzet lag iets lager op ruim 2,6 miljard euro. Volgens AkzoNobel nam het verkoopvolume bij verf en coatings licht toe. Maar door negatieve wisselkoerseffecten was er een beperkte daling van de totale omzet te zien.

Vorig jaar verhoogde het bedrijf de verkoopprijzen nog flink om de gestegen kosten voor onder meer grondstoffen te compenseren. Dat effect was nu veel minder.

Marktkansen

Het concern zette een winst voor onder meer belastingen en rente in de boeken van 363 miljoen euro. Voor het gehele jaar verwacht de onderneming een aangepast bedrijfsresultaat tussen de 1,5 miljard tot 1,65 miljard euro.

Topman Greg Poux-Guillaume van AkzoNobel zegt in een toelichting dat na de volumegroei in het eerste kwartaal wordt gerekend op verdere vooruitgang op gebieden waar het bedrijf marktkansen ziet, waaronder bij poedercoatings. Daar is AkzoNobel ook nieuwe productielijnen aan het toevoegen. De topman zegt voor heel 2024 op sterke prestaties te rekenen.

Uitbreiding

In het afgelopen kwartaal voltooide AkzoNobel nog een groot uitbreidingsproject bij een fabriek in Vietnam. Daarbij werden dus nieuwe poedercoatingslijnen toegevoegd. Dat moet helpen om de positie van het bedrijf in Azië te versterken. Ook werd een nieuwe fabriek van 26 miljoen euro in Pakistan geopend.

AkzoNobel meldde verder dat alle productielocaties in Latijns-Amerika nu volledig draaien op hernieuwbare elektriciteit. Eerder gold dat al voor Noord-Amerika en Europa.

Meer uit Financieel

Grote techbedrijven in trek op hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn hoger gesloten. Grote techbedrijven waren in trek na een goed ontvangen kwartaalbericht van Google-moederbedrijf Alphabet. Tegelijkertijd verwerkten beleggers tegenstrijdige signalen over de vooruitgang in handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en handelspartners.

8 uur geleden
Brussel onderzoekt overname muzieklabel door Universal Music

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of de overname van platenlabel Downtown Music door Universal Music Group (UMG) negatieve gevolgen heeft voor de muziekindustrie. Onafhankelijke labels en artiesten uitten hun zorgen over de deal. Ze zijn bang dat UMG, 's werelds grootste muziekconcern, te machtig wordt in de Europese muziekindustrie met het aanbieden van diensten aan onafhankelijke labels.

9 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash doet miljardenbod op Deliveroo

LONDEN (ANP) - De Britse maaltijdbezorger Deliveroo heeft een overnamebod ontvangen van zijn Amerikaanse branchegenoot DoorDash. Dat bedrijf heeft 2,7 miljard pond (3,2 miljard euro) over voor Deliveroo, bevestigt het bedrijf na eerdere mediaberichten.

10 uur geleden
Staat neemt pijpleidingenproject voor CO2-opslag over

DEN HAAG (ANP) - Staatsbedrijven Gasunie en Energie Beheer Nederland (EBN) nemen de volledige investering in een pijpleiding voor het CO2-opslagproject Aramis op zich. Daarmee trekken twee mede-initiatiefnemers voor het opslagproject, energieconcerns TotalEnergies en Shell, zich grotendeels terug uit het pijpleidingenstelsel.

10 uur geleden
LTO blij met juridische aanpassingen voor stikstofaanpak

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie LTO is blij dat het kabinet kijkt naar de juridische aanpassing van het stikstofbeleid. Minister Femke Wiersma (Landbouw) schreef vrijdag dat het kabinet het vergunningenstelsel rond stikstofuitstoot grondig wil herzien. De belangenorganisatie voor boeren zegt daar lang voor te hebben gepleit.

10 uur geleden
Industrie acht klimaatpakket onvoldoende voor gelijk speelveld

ZOETERMEER (ANP) - FME, de brancheorganisatie voor de technologische industrie, noemt het klimaatpakket van minister Sophie Hermans "onvoldoende om het concurrentieverschil met onze buurlanden echt te dichten". "Het is tijd om de volgende stap te zetten: met structurele keuzes die langjarige zekerheid bieden", zegt FME in een persbericht.

12 uur geleden
AEX sluit licht hoger na tegenstrijdige signalen over handel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Daarmee was de stemming op het Damrak ingetogener dan op andere Europese beurzen, waar stevigere winsten op de koersenborden stonden. Beleggers verwerkten opnieuw een reeks kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven. Ook hadden ze te maken met tegenstrijdige signalen over ontwikkelingen in het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten.

13 uur geleden