Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer winst voor Shell verwacht door hoge energieprijzen

Meer winst voor Shell verwacht door hoge energieprijzen

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het eerste kwartaal naar verwachting opnieuw geprofiteerd van de hoge energieprijzen, waardoor de winst flink is gestegen. Het bedrijf dat op papier nu volledig Brits is en daardoor het predicaat koninklijke kwijtraakte, komt donderdagochtend met resultaten over de eerste drie maanden van het jaar naar buiten.

De olieprijzen zijn fors gestegen door de aantrekkende vraag vanwege het economisch herstel van de coronacrisis. Door de onrust als gevolg van de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland zijn de olieprijzen verder opgelopen tot de hoogste niveaus in jaren.

Shell is naast een producent ook een belangrijke handelaar in olie en gas. Het concern liet eerder al weten met de handel in olieproducten "aanzienlijk hogere" resultaten te hebben geboekt in het eerste kwartaal ten opzichte van het laatste kwartaal van 2021. Ook de handel in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal naar verwachting meer winst hebben opgeleverd.

Grote concurrenten van Shell als BP, TotalEnergies, ExxonMobil en Chevron maakten eerder al sterke winstcijfers over het eerste kwartaal bekend, dankzij de hogere energieprijzen. De Russische inval in Oekraïne zorgt echter ook voor tegenslagen. Zo besloten de meeste grote westerse olieproducenten Rusland te verlaten en moeten ze miljarden afschrijven op hun Russische bezittingen.

Shell heeft aangegeven tot 5 miljard dollar (zo'n 4,8 miljard euro) te moeten afschrijven op zijn activiteiten in Rusland. Concurrent BP boekte maar liefst omgerekend bijna 28 miljard euro af op zijn Russische activiteiten. Of de bedrijven eventueel nog kopers vinden voor hun onderdelen in Rusland is nog onduidelijk. Het risico bestaat dat die onderdelen tegen korting naar Russische of Chinese kopers gaan.

Meer uit Financieel

Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

2 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

2 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

12 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

20 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

20 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

23 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

1 dag geleden