Meer wielerploegen verlaten Ronde van Zwitserland na dood Mäder
TUBACH (ANP) - Na Bahrain Victorious hebben ook andere wielerteams besloten niet meer van start te gaan in de Ronde van Zwitserland na de dood van renner Gino Mäder. Het Zwitserse ProTeam Tudor Pro Cycling en het Belgische team Intermarché-Circus-Wanty gaan niet meer verder.
ProTeam Tudor Pro Cycling zegt op deze manier respect te willen betuigen aan Gino Mäder, de Zwitserse renner die vrijdag overleed aan de gevolgen van zijn zware val in de vijfde etappe. "We hebben na overleg met de renners en staf besloten om niet verder te gaan in de Ronde van Zwitserland", laat Tudor Pro Cycling via social media weten. "Dit zijn hele moeilijke omstandigheden. We willen de gevoelens van onze renners respecteren en willen op deze manier respect betuigen aan Gino." Ook Intermarché-Circus-Wanty zegt het welzijn van de renners voorop te willen zetten. Ze willen niet meer verder, aldus de ploeg.
Het team van Mäder, Bahrain Victorious, gaf vrijdagavond al aan de ronde te verlaten. Mäder stierf vrijdag op 26-jarige leeftijd na een zware val donderdag in de vijfde etappe. Zijn team kwam in samenspraak met de familie van Mäder nog wel in actie in de geneutraliseerde zesde etappe voor een eerbetoon. De Ronde van Zwitserland gaat zaterdag en zondag wel door. Ook dat is na overleg met de familie van Mäder besloten.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
4 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
7 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
1 dag geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
1 dag geleden