Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer wielerploegen verlaten Ronde van Zwitserland na dood Mäder

Meer wielerploegen verlaten Ronde van Zwitserland na dood Mäder

TUBACH (ANP) - Na Bahrain Victorious hebben ook andere wielerteams besloten niet meer van start te gaan in de Ronde van Zwitserland na de dood van renner Gino Mäder. Het Zwitserse ProTeam Tudor Pro Cycling en het Belgische team Intermarché-Circus-Wanty gaan niet meer verder.

ProTeam Tudor Pro Cycling zegt op deze manier respect te willen betuigen aan Gino Mäder, de Zwitserse renner die vrijdag overleed aan de gevolgen van zijn zware val in de vijfde etappe. "We hebben na overleg met de renners en staf besloten om niet verder te gaan in de Ronde van Zwitserland", laat Tudor Pro Cycling via social media weten. "Dit zijn hele moeilijke omstandigheden. We willen de gevoelens van onze renners respecteren en willen op deze manier respect betuigen aan Gino." Ook Intermarché-Circus-Wanty zegt het welzijn van de renners voorop te willen zetten. Ze willen niet meer verder, aldus de ploeg.

Het team van Mäder, Bahrain Victorious, gaf vrijdagavond al aan de ronde te verlaten. Mäder stierf vrijdag op 26-jarige leeftijd na een zware val donderdag in de vijfde etappe. Zijn team kwam in samenspraak met de familie van Mäder nog wel in actie in de geneutraliseerde zesde etappe voor een eerbetoon. De Ronde van Zwitserland gaat zaterdag en zondag wel door. Ook dat is na overleg met de familie van Mäder besloten.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

15 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

15 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

16 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

18 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden