Meer VW-managers aangeklaagd om dieselschandaal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - De Duitse justitie heeft nog eens vijftien bestuurders van Volkswagen en een toeleverancier aangeklaagd vanwege het dieselschandaal dat jaren geleden speelde bij de automaker. Zij worden verdacht van medeplichtigheid aan fraude in combinatie met belastingontduiking. Ook worden ze verdacht van vals adverteren en indirecte verantwoordelijkheid voor het onterecht afgeven van certificaten.
De openbaar aanklager van Braunschweig heeft niet bekendgemaakt wie er nu zijn aangeklaagd. Eerder werd voormalig VW-topman Martin Winterkorn al samen met vier anderen verantwoordelijk gehouden voor de sjoemeldiesels. Hun rechtszaak is vanwege de coronapandemie verschoven naar september.
Het sjoemeldieselschandaal werd in 2014 ontdekt. Volkswagen bleek een systeem te hebben ingebouwd dat zorgde dat de motor in een minder vervuilende stand terechtkwam als de omstandigheden van een uitstoottest werden herkend. Zo kregen de auto's een gunstiger milieulabel, want bij normaal gebruik stootten de auto's aanzienlijk meer uit dan beloofd. Het schandaal heeft Volkswagen al tientallen miljarden euro's gekost aan boetes en schadevergoedingen.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
10 uur geleden