Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer VW-managers aangeklaagd om dieselschandaal

Meer VW-managers aangeklaagd om dieselschandaal

WOLFSBURG (ANP/DPA) - De Duitse justitie heeft nog eens vijftien bestuurders van Volkswagen en een toeleverancier aangeklaagd vanwege het dieselschandaal dat jaren geleden speelde bij de automaker. Zij worden verdacht van medeplichtigheid aan fraude in combinatie met belastingontduiking. Ook worden ze verdacht van vals adverteren en indirecte verantwoordelijkheid voor het onterecht afgeven van certificaten.

De openbaar aanklager van Braunschweig heeft niet bekendgemaakt wie er nu zijn aangeklaagd. Eerder werd voormalig VW-topman Martin Winterkorn al samen met vier anderen verantwoordelijk gehouden voor de sjoemeldiesels. Hun rechtszaak is vanwege de coronapandemie verschoven naar september.

Het sjoemeldieselschandaal werd in 2014 ontdekt. Volkswagen bleek een systeem te hebben ingebouwd dat zorgde dat de motor in een minder vervuilende stand terechtkwam als de omstandigheden van een uitstoottest werden herkend. Zo kregen de auto's een gunstiger milieulabel, want bij normaal gebruik stootten de auto's aanzienlijk meer uit dan beloofd. Het schandaal heeft Volkswagen al tientallen miljarden euro's gekost aan boetes en schadevergoedingen.

Meer uit Financieel

Uitzender Randstad bezorgd om meer zieke werknemers door burn-out

DIEMEN (ANP) - Uitzendbureau Randstad maakt zich zorgen over het groeiende aantal werkenden dat uitvalt door stress- of burn-outklachten. Daardoor stijgt het psychisch verzuim op de krappe arbeidsmarkt in Nederland al een aantal jaar. "Dat is op zich wel een zorgwekkende trend", zei arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad donderdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Maersk klaar om door Straat van Hormuz varen, maar wacht nog af

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Maersk is er klaar voor om weer door de Straat van Hormuz te varen, maar wacht op een bevestiging dat het veilig kan. De grote Deense rederij zegt de ondertekening van de tijdelijke overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Iran te verwelkomen. Heropening van de belangrijke zeestraat is onderdeel van het voorlopige akkoord.

3 uur geleden
Ook in mei meer reizigers op Schiphol ondanks onrust in Golfregio

SCHIPHOL (ANP) - Er vlogen meer passagiers via Schiphol in mei ten opzichte van een jaar eerder. Het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten was wel fors minder. Luchtvaartmaatschappijen mijden door de onrust in het gebied veel bestemmingen in de Golfregio.

4 uur geleden
Onderzoek: opnieuw meer buitenlandse topbestuurders AEX-bedrijven

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel niet-Nederlandse bestuursvoorzitters bij bedrijven met een notering in de Amsterdamse hoofdindex AEX is voor het tweede jaar op rij gestegen. Wel stelden de grootste beursgenoteerde bedrijven van Nederland meer bestuursvoorzitters aan van binnen de eigen organisatie. Dat meldt adviesbureau Heidrick & Struggles op basis van een onderzoek onder bijna 1700 bestuursvoorzitters uit 27 landen.

4 uur geleden
Topman IEA noemt heropening Straat van Hormuz 'cruciaal'

ISTANBUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opheffen van de maandenlange blokkade van de Straat van Hormuz is cruciaal, zegt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het voorlopige akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran "maakt mij en iedereen gelukkig", stelt de topman. Onderdeel van dat akkoord is een heropening van de zeestraat. Birol benadrukt wel dat het zonder voorwaarden moet gebeuren.

4 uur geleden
Vattenfall wil datacenters op zee die draaien op duurzame energie

AMSTERDAM (ANP) - Vattenfall gaat samen met de Amsterdamse start-up Project Enki mogelijkheden onderzoeken voor de ontwikkeling van datacenters op zee. De datacenters moeten aan de windmolenparken worden gekoppeld en daardoor volledig draaien op duurzame energie.

5 uur geleden
AEX-index begint licht lager na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers namen wat gas terug na de opluchting over het einde van de Iranoorlog. De presidenten van de Verenigde Staten en Iran hebben inmiddels het voorlopige vredesakkoord officieel ondertekend. In de komende zestig dagen onderhandelen de VS en Iran verder over een definitief akkoord.

6 uur geleden