Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vrouwen- dan mannenteams op olympisch voetbaltoernooi in LA

Meer vrouwen- dan mannenteams op olympisch voetbaltoernooi in LA

LAUSANNE (ANP) - Aan het voetbaltoernooi voor vrouwen op de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 nemen zestien teams deel, vier meer dan in Parijs afgelopen zomer. Dat heeft het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten. De uitbreiding gaat ten koste van het toernooi van de mannen waarin plaats is voor twaalf landenteams in plaats van zestien.

Wereldvoetbalbond FIFA had afgelopen najaar voorgesteld in LA beide toernooien uit zestien teams te laten bestaan. Maar gezien de limiet aan het aantal deelnemende sporters wees het IOC een uitbreiding af. Daarop werd in overleg met de FIFA besloten meer vrouwenteams dan mannenteams te laten deelnemen. "Dit weerspiegelt de groei van het vrouwenvoetbal over de hele wereld", zei IOC-sportdirecteur Kit McConnell in een persbericht.

Het mannentoernooi blijft alleen toegankelijk voor voetballers onder 23 jaar met per land drie dispensatiespelers die ouder mogen zijn.

Waterpolosport

Ook bij waterpolo wordt het aantal vrouwenteams uitgebreid, in dit geval van tien naar twaalf, en gelijkgetrokken met de mannen. Waterpolo voor vrouwen stond pas sinds de Spelen van Sydney 2000 op het programma, toen met zes ploegen. In 2008 in Beijing veroverden de Nederlandse waterpolosters het goud in een toernooi met acht landen. Vanaf de Spelen van Tokio (2021) werden dat er tien.

Mede door deze besluiten verwacht het IOC op de Spelen van 2028 voor het eerst meer vrouwelijke dan mannelijke sporters, meldde de olympische beweging op een persmoment in Lausanne. In totaal zullen in Los Angeles 10.500 atleten deelnemen verdeeld over 31 verschillende sporttakken. Daarvan worden 5333 plaatsen vrijgehouden voor vrouwelijke atleten, de overige 5167 plaatsen zijn voor de mannen. "Het programma in LA is het eerste in de geschiedenis van de Spelen dat een krachtig platform zal vormen voor vrouwensport", aldus McConnell. Het IOC voegde verder een nieuwe gewichtsklasse toe aan het boksen voor vrouwen en reserveert in de vijf nieuwe disciplines (honkbal, T20-cricket, flag football, lacrosse en squash) extra plaatsen voor vrouwelijke atleten.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

8 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

8 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

9 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

11 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

12 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

14 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

14 uur geleden