Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vrouwelijke hoogleraren, maar groei gaat netwerk te traag

Meer vrouwelijke hoogleraren, maar groei gaat netwerk te traag

UTRECHT (ANP) - Het percentage vrouwelijke hoogleraren is afgelopen jaar weer iets toegenomen, maar het landelijke streefcijfer voor volgend jaar wordt waarschijnlijk niet gehaald. Het Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren (LNVH) meldt dat in een jaarlijkse monitor. Het netwerk becijfert daarin dat inmiddels 28,7 procent van de hoogleraren aan Nederlandse universiteiten vrouw is. Dat is 1,1 procentpunt meer dan een jaar eerder.

Acht universiteiten liggen achter op hun doelen. Ook het streven van de sector om in 2025 minimaal 31,2 procent vrouwelijke hoogleraren te hebben "zal in dit tempo niet worden gehaald". Vier universiteiten hebben hun eigen streefcijfers voor 2025 al wel behaald: de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Open Universiteit en de Universiteit van Amsterdam.

LNVH maakt zich ook zorgen over de impact van de politieke besluitvorming over het hoger onderwijs. "Donkere wolken pakken zich samen boven de sector en voorgenomen bezuinigingen van 1 miljard euro op hoger onderwijs en onderzoek dreigen daadwerkelijk te worden omgezet naar uitvoering", klinkt het. Het netwerk vreest dat vrouwelijke wetenschappers harder geraakt zullen worden door de bezuinigingen, omdat zij bijvoorbeeld vaker een tijdelijk contract hebben. Diversiteit, inclusie en gendergelijkheid komen ook steeds "verder onder druk te staan", stelt het netwerk.

Uit de monitor blijkt verder dat in de besturen van universiteiten nu bijna evenveel vrouwen als mannen zitten. Na een stijging van bijna 5 procentpunt in een jaar tijd, ligt dit percentage nu op 48,4 procent.

Meer uit Binnenland

Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

2 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

2 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

2 uur geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

4 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

5 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

6 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

7 uur geleden