Meer vrouwelijke hoogleraren, maar groei gaat netwerk te traag
UTRECHT (ANP) - Het percentage vrouwelijke hoogleraren is afgelopen jaar weer iets toegenomen, maar het landelijke streefcijfer voor volgend jaar wordt waarschijnlijk niet gehaald. Het Landelijk Netwerk Vrouwelijke Hoogleraren (LNVH) meldt dat in een jaarlijkse monitor. Het netwerk becijfert daarin dat inmiddels 28,7 procent van de hoogleraren aan Nederlandse universiteiten vrouw is. Dat is 1,1 procentpunt meer dan een jaar eerder.
Acht universiteiten liggen achter op hun doelen. Ook het streven van de sector om in 2025 minimaal 31,2 procent vrouwelijke hoogleraren te hebben "zal in dit tempo niet worden gehaald". Vier universiteiten hebben hun eigen streefcijfers voor 2025 al wel behaald: de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Open Universiteit en de Universiteit van Amsterdam.
LNVH maakt zich ook zorgen over de impact van de politieke besluitvorming over het hoger onderwijs. "Donkere wolken pakken zich samen boven de sector en voorgenomen bezuinigingen van 1 miljard euro op hoger onderwijs en onderzoek dreigen daadwerkelijk te worden omgezet naar uitvoering", klinkt het. Het netwerk vreest dat vrouwelijke wetenschappers harder geraakt zullen worden door de bezuinigingen, omdat zij bijvoorbeeld vaker een tijdelijk contract hebben. Diversiteit, inclusie en gendergelijkheid komen ook steeds "verder onder druk te staan", stelt het netwerk.
Uit de monitor blijkt verder dat in de besturen van universiteiten nu bijna evenveel vrouwen als mannen zitten. Na een stijging van bijna 5 procentpunt in een jaar tijd, ligt dit percentage nu op 48,4 procent.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
39 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
10 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
15 uur geleden