Meer vrouwelijke dan mannelijke onderzoekers bij umc 's
DEN HAAG (ANP) - Bij de acht universitaire medische centra in Nederland, de umc 's, werken inmiddels meer vrouwelijke onderzoekers dan mannelijke. Dat meldt het Rathenau Instituut. Ruim 60 procent van de onderzoekers daar is vrouw en 40 procent man. "Op universiteiten ligt die verhouding net andersom", aldus het instituut.
Onder de medisch specialisten bij de umc 's zijn de vrouwen nog in de minderheid, maar ook daar lopen ze in. Drie jaar geleden was nog 43 procent van de specialisten in de umc’s vrouw, nu is hun aandeel bijna 48 procent, telde het instituut. "Het lijkt een kwestie van tijd voordat vrouwen ook hier in de meerderheid zijn." De mannen domineren hier alleen onder de vijftigplussers.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Betrokken organisaties schoten tekort bij een verwarde man die vorig jaar de 11-jarige Sohani in Nieuwegein doodstak, stellen de Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De verdachte Hamzah L. verkeerde op dat moment in een psychose en heeft van de rechter onlangs tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen. De inspecties oordelen dat de zorg aan hem ondermaats was en veiligheidsrisico's verkeerd werden ingeschat.
6 uur geleden