Meer vluchten naar vakantiebestemmingen, 'reiziger wacht af'
AMSTERDAM (ANP) - Vanaf woensdag vertrekken er weer meer vluchten vanuit Nederland naar vakantiebestemmingen, maar reizigers weifelen nog bij het boeken van een zonvakantie. "Aan het zoekgedrag kunnen we zien dat er wel belangstelling is om te gaan", aldus een woordvoerder van touroperator TUI. "Maar tegelijkertijd nemen klanten een veel meer afwachtende houding aan." Ook easyJet merkt op dat klanten later beslissen en dichter bij de vertrekdatum boeken.
Exacte cijfers geeft TUI niet, maar het aantal boekingen ligt een stuk lager dan normaal bij de Nederlandse reisgigant. Daaraan hebben mogelijk ook alle annuleringen eerder in het jaar bijgedragen, geeft een woordvoerster aan. "Klanten vragen ons hoe hun vakantie er nu uit zal zien", aldus TUI. Veel van die vragen, bijvoorbeeld over het wel of niet verplicht dragen van een mondkapje, probeert de touroperator op de website te beantwoorden.
De eerste vlucht van TUI vanaf Schiphol vertrekt woensdagochtend naar Kreta. Het Caribisch deel van het Koninkrijk opent per 1 juli weer zijn grenzen voor toeristen. TUI vliegt de dag erop vanaf Schiphol naar Curaçao.
EasyJet
Woensdagochtend vertrekt de eerste easyJet-vlucht vanaf Schiphol sinds eind maart. Het is de bedoeling dat de maatschappij deze zomer uiteindelijk weer vliegt naar 35 bestemmingen. De vluchtfrequentie ligt lager dan gebruikelijk, rond de 30 procent vergeleken met vorig jaar. "We richten ons in de opstartperiode alleen op winstgevende vluchten", aldus een woordvoerster.
De lowbudgetmaatschappij ziet onder meer interesse in vluchten naar Italië, Kroatië, en Spanje. easyJet neemt extra maatregelen om de veiligheid van passagiers te waarborgen. Zo is het dragen van een mondkapje voor passagiers en crew verplicht en worden de vliegtuigen extra gereinigd. Ook wordt aan boord tijdelijk geen eten geserveerd.
De Ierse prijsvechter Ryanair hervat vanaf juli de vluchten naar vakantiebestemmingen in onder meer Spanje, Italië, Portugal en Griekenland. De maatschappij vliegt vanaf Schiphol, Eindhoven en Maastricht.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
10 uur geleden