Meer vluchten naar Russische steden opgeschort na fatale crash
MOSKOU (ANP/AFP) - Steeds meer luchtvaartmaatschappijen schorten vluchten op naar Russische steden na de recente crash van een toestel van Azerbaijan Airlines. Turkmenistan Airlines maakte zaterdag bekend dat vaste lijnvluchten tussen Asjchabad en Moskou tot eind januari worden stilgelegd, zonder toe te lichten waarom dat besluit is genomen.
Ook luchtvaartmaatschappijen flydubai uit de Verenigde Arabische Emiraten, El Al uit Israël en Qazaq Air uit Kazachstan hadden al vluchten opgeschort in de nasleep van het incident van deze week. Toen crashte het toestel van Azerbaijan Airlines bij de stad Aktau in Kazachstan. Tientallen mensen aan boord overleefden het niet.
De oorzaak van de crash moet nog worden opgehelderd. Volgens de Verenigde Staten zijn er aanwijzingen dat het passagiersvliegtuig is geraakt door de Russische luchtverdediging. Ook de autoriteiten in Azerbeidzjan hebben de mogelijkheid genoemd dat het vliegtuig is getroffen door een wapen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Joe Biden en diens opvolger Donald Trump telefonisch bedankt voor hun hulp bij het rondkrijgen van het bestand tussen Israël en Hamas.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De ultrarechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich is tegen het bestand tussen Israël en Hamas en dreigt uit de coalitie te stappen als de strijd wordt gestaakt. Dat zei hij in een verklaring.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De president van Israël, Isaac Herzog, noemt het akkoord over de Gazastrook de juiste zet om de gijzelaars in handen van de Palestijnen thuis te brengen. In een verklaring op televisie reageerde hij op het staakt-het-vuren en de deal voor de vrijlating van gijzelaars tussen Israël en Hamas.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tijdens een persconferentie details gedeeld over het bestand in de Gazastrook. Het akkoord bestaat in de eerste fase van zes weken uit onder meer een staakt-het-vuren. Als de onderhandelingen over de tweede fase na die zes weken nog niet klaar zijn, blijft het tijdelijke staakt-het-vuren gelden.
8 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Een functionaris van de Palestijnse beweging Hamas noemt het akkoord met Israël over een bestand in de Gazastrook een grote winst. Een vooraanstaand lid van de organisatie feliciteert op Telegram het "trotse Gaza" en "ons volk, onze natie en de vrije mensen van de wereld" na het bereiken van een staakt-het-vuren na ruim vijftien maanden bloedige strijd.
9 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Het bestand in de Palestijnse Gazastrook tussen Hamas en Israël geldt vanaf zondag 19 januari, meldt bemiddelaar Qatar. Samen met Egypte en de Verenigde Staten slaagde het land erin een akkoord te bereiken. De premier van Qatar benadrukt wel dat de precieze uitvoering van de deal nog wordt uitgewerkt met zowel Hamas als Israël.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de laatste details van de Gaza-deal nog moeten worden uitgewerkt. "We hopen dat dit vanavond gaat gebeuren", staat in een verklaring.
9 uur geleden