Meer vluchten naar Russische steden opgeschort na fatale crash
MOSKOU (ANP/AFP) - Steeds meer luchtvaartmaatschappijen schorten vluchten op naar Russische steden na de recente crash van een toestel van Azerbaijan Airlines. Turkmenistan Airlines maakte zaterdag bekend dat vaste lijnvluchten tussen Asjchabad en Moskou tot eind januari worden stilgelegd, zonder toe te lichten waarom dat besluit is genomen.
Ook luchtvaartmaatschappijen flydubai uit de Verenigde Arabische Emiraten, El Al uit Israël en Qazaq Air uit Kazachstan hadden al vluchten opgeschort in de nasleep van het incident van deze week. Toen crashte het toestel van Azerbaijan Airlines bij de stad Aktau in Kazachstan. Tientallen mensen aan boord overleefden het niet.
De oorzaak van de crash moet nog worden opgehelderd. Volgens de Verenigde Staten zijn er aanwijzingen dat het passagiersvliegtuig is geraakt door de Russische luchtverdediging. Ook de autoriteiten in Azerbeidzjan hebben de mogelijkheid genoemd dat het vliegtuig is getroffen door een wapen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
34 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
39 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
3 uur geleden