Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar

Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zag vorig jaar meer passagiers voorbijkomen en ook het aantal vluchten van en naar de grootste luchthaven van Nederland is toegenomen. Dat heeft Schiphol dinsdag bekendgemaakt. Het aantal passagiers en vluchten lag in 2024 wel nog steeds onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis.

Schiphol heeft het afgelopen jaar 473.814 vluchten verwerkt, 7 procent meer dan in 2023. In 2019 gingen er nog bijna 500.000 vluchten van en naar Schiphol. Het aantal passagiers dat met het vliegtuig van, via of naar Schiphol reisde, is vorig jaar met 8 procent gestegen naar 66,8 miljoen. Daarvan reisden ruim 42,5 miljoen passagiers direct van of naar de luchthaven. Het andere deel van de reizigers had een overstap op Schiphol.

De meeste mensen gingen op reis naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italië, de Verenigde Staten en Turkije. Het gros van de reizigers, ruim 45 miljoen, ging naar of kwam van een bestemming in Europa. De andere ruim 21 miljoen reisden van of naar een intercontinentale bestemming.

Vracht

De capaciteit op de grootste luchthaven van Nederland is een groot punt van discussie. Schiphol had in 2024 formeel ruimte voor 500.000 vluchten per jaar. Het kabinet wil voor dit jaar 478.000 vliegbewegingen toestaan op Schiphol. Omwonenden en andere partijen willen vanwege geluidshinder dat het maximale aantal toegestane vluchten verder omlaaggaat. De verlaging van dat plafond betekent echter nog niet dat er ook direct minder wordt gevlogen. Zo werd het maximum in 2024 volgens de nieuwe cijfers van Schiphol ook niet gehaald, blijkt nu.

Schiphol meldt ook nog dat in 2024 bijna 1,5 miljoen ton vracht werd verwerkt. Dat is 8 procent meer dan een jaar eerder. Van de vluchten waren er 15.661 volledige vrachtvluchten, bijna 2 procent minder dan in 2023, maar een tiende meer dan in 2019.

Het gaat om voorlopige cijfers, laat de luchthaven nog weten. De definitieve cijfers volgen bij de publicatie van de jaarcijfers in februari.

Meer uit Financieel

Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

30 minuten geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

47 minuten geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

2 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

2 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

3 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

3 uur geleden