Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar

Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zag vorig jaar meer passagiers voorbijkomen en ook het aantal vluchten van en naar de grootste luchthaven van Nederland is toegenomen. Dat heeft Schiphol dinsdag bekendgemaakt. Het aantal passagiers en vluchten lag in 2024 wel nog steeds onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis.

Schiphol heeft het afgelopen jaar 473.814 vluchten verwerkt, 7 procent meer dan in 2023. In 2019 gingen er nog bijna 500.000 vluchten van en naar Schiphol. Het aantal passagiers dat met het vliegtuig van, via of naar Schiphol reisde, is vorig jaar met 8 procent gestegen naar 66,8 miljoen. Daarvan reisden ruim 42,5 miljoen passagiers direct van of naar de luchthaven. Het andere deel van de reizigers had een overstap op Schiphol.

De meeste mensen gingen op reis naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italiƫ, de Verenigde Staten en Turkije. Het gros van de reizigers, ruim 45 miljoen, ging naar of kwam van een bestemming in Europa. De andere ruim 21 miljoen reisden van of naar een intercontinentale bestemming.

Vracht

De capaciteit op de grootste luchthaven van Nederland is een groot punt van discussie. Schiphol had in 2024 formeel ruimte voor 500.000 vluchten per jaar. Het kabinet wil voor dit jaar 478.000 vliegbewegingen toestaan op Schiphol. Omwonenden en andere partijen willen vanwege geluidshinder dat het maximale aantal toegestane vluchten verder omlaaggaat. De verlaging van dat plafond betekent echter nog niet dat er ook direct minder wordt gevlogen. Zo werd het maximum in 2024 volgens de nieuwe cijfers van Schiphol ook niet gehaald, blijkt nu.

Schiphol meldt ook nog dat in 2024 bijna 1,5 miljoen ton vracht werd verwerkt. Dat is 8 procent meer dan een jaar eerder. Van de vluchten waren er 15.661 volledige vrachtvluchten, bijna 2 procent minder dan in 2023, maar een tiende meer dan in 2019.

Het gaat om voorlopige cijfers, laat de luchthaven nog weten. De definitieve cijfers volgen bij de publicatie van de jaarcijfers in februari.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

4 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

5 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

6 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

8 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

8 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

9 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

9 uur geleden