Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zag vorig jaar meer passagiers voorbijkomen en ook het aantal vluchten van en naar de grootste luchthaven van Nederland is toegenomen. Dat heeft Schiphol dinsdag bekendgemaakt. Het aantal passagiers en vluchten lag in 2024 wel nog steeds onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis.
Schiphol heeft het afgelopen jaar 473.814 vluchten verwerkt, 7 procent meer dan in 2023. In 2019 gingen er nog bijna 500.000 vluchten van en naar Schiphol. Het aantal passagiers dat met het vliegtuig van, via of naar Schiphol reisde, is vorig jaar met 8 procent gestegen naar 66,8 miljoen. Daarvan reisden ruim 42,5 miljoen passagiers direct van of naar de luchthaven. Het andere deel van de reizigers had een overstap op Schiphol.
De meeste mensen gingen op reis naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italiƫ, de Verenigde Staten en Turkije. Het gros van de reizigers, ruim 45 miljoen, ging naar of kwam van een bestemming in Europa. De andere ruim 21 miljoen reisden van of naar een intercontinentale bestemming.
Vracht
De capaciteit op de grootste luchthaven van Nederland is een groot punt van discussie. Schiphol had in 2024 formeel ruimte voor 500.000 vluchten per jaar. Het kabinet wil voor dit jaar 478.000 vliegbewegingen toestaan op Schiphol. Omwonenden en andere partijen willen vanwege geluidshinder dat het maximale aantal toegestane vluchten verder omlaaggaat. De verlaging van dat plafond betekent echter nog niet dat er ook direct minder wordt gevlogen. Zo werd het maximum in 2024 volgens de nieuwe cijfers van Schiphol ook niet gehaald, blijkt nu.
Schiphol meldt ook nog dat in 2024 bijna 1,5 miljoen ton vracht werd verwerkt. Dat is 8 procent meer dan een jaar eerder. Van de vluchten waren er 15.661 volledige vrachtvluchten, bijna 2 procent minder dan in 2023, maar een tiende meer dan in 2019.
Het gaat om voorlopige cijfers, laat de luchthaven nog weten. De definitieve cijfers volgen bij de publicatie van de jaarcijfers in februari.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
7 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Braziliƫ en Australiƫ. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
3 uur geleden