Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar

Meer vluchten en passagiers op Schiphol vorig jaar

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zag vorig jaar meer passagiers voorbijkomen en ook het aantal vluchten van en naar de grootste luchthaven van Nederland is toegenomen. Dat heeft Schiphol dinsdag bekendgemaakt. Het aantal passagiers en vluchten lag in 2024 wel nog steeds onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis.

Schiphol heeft het afgelopen jaar 473.814 vluchten verwerkt, 7 procent meer dan in 2023. In 2019 gingen er nog bijna 500.000 vluchten van en naar Schiphol. Het aantal passagiers dat met het vliegtuig van, via of naar Schiphol reisde, is vorig jaar met 8 procent gestegen naar 66,8 miljoen. Daarvan reisden ruim 42,5 miljoen passagiers direct van of naar de luchthaven. Het andere deel van de reizigers had een overstap op Schiphol.

De meeste mensen gingen op reis naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Italië, de Verenigde Staten en Turkije. Het gros van de reizigers, ruim 45 miljoen, ging naar of kwam van een bestemming in Europa. De andere ruim 21 miljoen reisden van of naar een intercontinentale bestemming.

Vracht

De capaciteit op de grootste luchthaven van Nederland is een groot punt van discussie. Schiphol had in 2024 formeel ruimte voor 500.000 vluchten per jaar. Het kabinet wil voor dit jaar 478.000 vliegbewegingen toestaan op Schiphol. Omwonenden en andere partijen willen vanwege geluidshinder dat het maximale aantal toegestane vluchten verder omlaaggaat. De verlaging van dat plafond betekent echter nog niet dat er ook direct minder wordt gevlogen. Zo werd het maximum in 2024 volgens de nieuwe cijfers van Schiphol ook niet gehaald, blijkt nu.

Schiphol meldt ook nog dat in 2024 bijna 1,5 miljoen ton vracht werd verwerkt. Dat is 8 procent meer dan een jaar eerder. Van de vluchten waren er 15.661 volledige vrachtvluchten, bijna 2 procent minder dan in 2023, maar een tiende meer dan in 2019.

Het gaat om voorlopige cijfers, laat de luchthaven nog weten. De definitieve cijfers volgen bij de publicatie van de jaarcijfers in februari.

Meer uit Financieel

KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

20 minuten geleden
Prijs Brentolie stijgt naar hoogste niveau sinds juni 2022

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag tot het hoogste niveau gestegen sinds juni 2022. De prijs steeg met ruim 7 procent tot 119,50 dollar per vat.

34 minuten geleden
Ondernemingskamer behandelde meer zaken door nieuwe regeling

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer heeft vorig jaar meer zaken behandeld. De toename is een gevolg van een nieuwe regeling die de bevoegdheden van de Ondernemingskamer heeft vergroot.

56 minuten geleden
Universal Music wil na overnamepoging Ackman beurswaarde oppompen

HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.

1 uur geleden
Essent: gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend

DEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.

1 uur geleden
Warsh komt dichter bij opvolging van Powell als Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.

2 uur geleden
Philips verliest flink op roodgekleurde Amsterdamse aandelenbeurs

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.

2 uur geleden