Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer verlies voor maaltijdbezorger Deliveroo ondanks forse groei

Meer verlies voor maaltijdbezorger Deliveroo ondanks forse groei

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Deliveroo heeft zijn verlies vorig jaar sterk op zien lopen, ondanks een stevige groei in het aantal bestellingen. De concurrent van Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway stak namelijk meer geld in marketing en technologie. Voor dit jaar denkt Deliveroo dat het groeitempo aanzienlijk af zal nemen. Nu de meeste coronalockdowns afgelopen zijn zullen mensen namelijk minder bestellen. Door de hoge inflatie letten veel mensen mogelijk ook wat extra op de uitgaven.

In 2021 groeide de waarde van alle bestellingen die bij het bedrijf gedaan werden met 70 procent tot 6,6 miljard pond, omgerekend een kleine 7,9 miljard euro. Uit al die bestellingen hield Deliveroo een eigen omzet over van 1,8 miljard pond. Deliveroo denkt dat de groei van de waarde van de bestellingen dit jaar tussen de 15 en 25 procent uit zal komen.

Het bedrijfsverlies van Deliveroo, dus voor zaken als afschrijvingen, rentebetalingen en eenmalige lasten, kwam uit op 131 miljoen pond. Dat was in 2020 nog 11 miljoen pond. Deliveroo denkt eind 2023 of begin 2024 voor het eerst winstgevend te zijn. Naar eigen zeggen is het bedrijf dat al in het Verenigd Koninkrijk en Ierland, zijn belangrijkste markten.

Meer uit Financieel

Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

20 minuten geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

1 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

3 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

3 uur geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

3 uur geleden
Eigenaar Bild en Politico koopt The Telegraph

BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.

4 uur geleden
Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.

6 uur geleden