Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer uren en omzet voor uitzendbranche in januari

Meer uren en omzet voor uitzendbranche in januari

AMSTERDAM (ANP) - De uitzendbranche is in januari gegroeid ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Volgens uitzendbrancheorganisatie ABU werden er door uitzendkrachten 3 procent meer uren gedraaid. Daarbij steeg de omzet met 11 procent.

Vooral in de technische sector was er meer werk voor uitzendkrachten. Het aantal uren steeg met 4 procent en de omzet nam toe met 8 procent. In de industrie was sprake van 3 procent meer uren. Die zorgden voor 11 procent meer omzet. In de administratieve sector was sprake van een daling van de uren met 2 procent. De omzet nam desondanks met 5 procent toe.

In de laatste periode van 2021, die duurde van 6 december tot en met 2 januari, werd door de ABU nog een daling van het aantal uren gemeten van 1 procent. De omzet viel evenwel 3 procent hoger uit. Nederland kampte in december en januari nog met strengere coronamaatregelen. In februari werden versoepelingen aangekondigd en vanaf vrijdag 25 februari sneuvelen bijna alle coronamaatregelen.

Meer uit Financieel

Rapport: jongerenvariant ChatGPT te riskant voor tieners

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.

41 minuten geleden
FNV: wij voelen geen opgave om bezuiniging sociale zaken te halen

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."

1 uur geleden
IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

3 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

3 uur geleden
Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.

4 uur geleden
ABN AMRO lager op beurs door verder afbouwen staatsbelang

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.

4 uur geleden
Staat wil belang in ABN AMRO verlagen naar 10,5 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.

5 uur geleden