Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Turkse asielzoekers mogen blijven om mogelijk lek

Meer Turkse asielzoekers mogen blijven om mogelijk lek

DEN HAAG (ANP) - Nog eens vijftig asielzoekers uit Turkije mogen in Nederland blijven omdat gevoelige informatie over hen van de Nederlandse vreemdelingendienst in Turkse handen kan zijn gevallen. Dat gebeurt voor alle zekerheid. Er zijn geen aanwijzingen dat hun dossiers bij de Turkse autoriteiten zijn beland, schrijft staatssecretaris Ankie Broekers-Knol aan de Tweede Kamer.

De asielzoekers lopen mogelijk gevaar sinds Turkije een Turkse jurist arresteerde die in Istanbul voor de Nederlandse Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) werkte. De arrestant, die ter plaatse informatie voor de IND verzamelde, beschikte mogelijk over IND-documenten met gevoelige informatie over hen. Dat zou de asielzoekers, onder wie tegenstanders van het bewind in Ankara, in problemen kunnen brengen.

Tien asielzoekers kregen al eerder een verblijfsvergunning vanwege de arrestatie. Hun dossiers waren mogelijk nog niet vernietigd. Dat geldt wel voor oudere dossiers, als de opgepakte jurist zich aan de afspraken met de IND heeft gehouden. Omdat Nederland daarvan niet zeker is, mogen uit voorzorg ook asielzoekers blijven waarover de man zich eerder heeft gebogen.

Meer uit Politiek

D66 en CDA betrekken VVD naar verwachting bij formatiegesprekken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.

12 uur geleden
Twee oud-ministers CDA en D66: ga voor minderheidskabinet met VVD

DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.

19 uur geleden
Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

2 dagen geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

2 dagen geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

2 dagen geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

2 dagen geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

2 dagen geleden