Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Turkse asielzoekers mogen blijven om mogelijk lek

Meer Turkse asielzoekers mogen blijven om mogelijk lek

DEN HAAG (ANP) - Nog eens vijftig asielzoekers uit Turkije mogen in Nederland blijven omdat gevoelige informatie over hen van de Nederlandse vreemdelingendienst in Turkse handen kan zijn gevallen. Dat gebeurt voor alle zekerheid. Er zijn geen aanwijzingen dat hun dossiers bij de Turkse autoriteiten zijn beland, schrijft staatssecretaris Ankie Broekers-Knol aan de Tweede Kamer.

De asielzoekers lopen mogelijk gevaar sinds Turkije een Turkse jurist arresteerde die in Istanbul voor de Nederlandse Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) werkte. De arrestant, die ter plaatse informatie voor de IND verzamelde, beschikte mogelijk over IND-documenten met gevoelige informatie over hen. Dat zou de asielzoekers, onder wie tegenstanders van het bewind in Ankara, in problemen kunnen brengen.

Tien asielzoekers kregen al eerder een verblijfsvergunning vanwege de arrestatie. Hun dossiers waren mogelijk nog niet vernietigd. Dat geldt wel voor oudere dossiers, als de opgepakte jurist zich aan de afspraken met de IND heeft gehouden. Omdat Nederland daarvan niet zeker is, mogen uit voorzorg ook asielzoekers blijven waarover de man zich eerder heeft gebogen.

Meer uit Politiek

VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

1 dag geleden
Kabinet kijkt 'welwillend' naar mogelijke NAVO-missie Groenland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.

1 dag geleden
D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.

2 dagen geleden
Van Weel bezorgd over 'dappere' demonstranten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.

2 dagen geleden
Kabinet wil boete voor bedrijf dat minderjarige alcohol bezorgt

DEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.

2 dagen geleden
Hermans: zorgelijk dat VS klimaatverdrag verlaten, rest gaat door

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.

2 dagen geleden
Aantal NSC-leden daalt na verkiezingsnederlaag van 8000 naar 3000

DEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.

3 dagen geleden