Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer treinstoringen in januari 2024, duren wel minder lang

Meer treinstoringen in januari 2024, duren wel minder lang

DEN HAAG (ANP) - Treinreizigers hebben afgelopen maand met meer treinstoringen te maken gehad dan in dezelfde periode een jaar geleden. In januari 2024 waren er tot nu toe 515 vertragingen en storingen op het spoor, in januari 2023 waren dat er nog 402. Dit blijkt uit data van de site Rijdendetreinen.nl.

Storingen waren wel eerder verholpen: ze duurden afgelopen maand gemiddeld 2 uur en 39 minuten, terwijl een spoorprobleem in januari 2023 nog 4 uur en 38 minuten duurde. In vergelijking met januari 2020 - de laatste maand voor corona - is het aantal treinstoringen ongeveer gelijk, toen waren het er 501. De verstoringen duurden toen ook lang: gemiddeld 3 uur en 26 minuten.

De grootste probleemdag afgelopen maand was 11 januari. Toen waren er toen 35 storingen die 98 uur duurden. Op die dag vielen er onder meer 13 ritten uit door defecte treinen, waren er drie seinstoringen en zorgde een defect spoor tussen Utrecht en Eindhoven voor een storing die pas na 13 uur was verholpen.

Totale duur

Op 24 januari was de totale duur van storingen het langst, 28 storingen duurden toen bij elkaar 189 uur. Wisselstoringen tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Utrecht en Den Bosch werden na bijna vijf uur opgelost, en een defecte bovenleiding zorgde voor problemen rond Schiphol. Ook die problemen duurden bijna vijf uur.

Rijdendetreinen.nl houdt een database bij van alle treinritten en hun status. Een storing wordt geteld wanneer er een vertraging is, een rit wordt aangepast of helemaal uit de dienstregeling wordt gehaald. Dat kan bijvoorbeeld zijn vanwege materieelproblemen, ongelukken, personeelsproblemen of problemen door het weer. In januari 2024 was de oorzaak van een storing in 170 van de 515 gevallen een defecte trein, waren er 56 wisselstoringen en 51 aanrijdingen.

Meer uit Binnenland

Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

18 minuten geleden
Holocaustmuseum werkt niet mee aan bezoek Ye

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).

29 minuten geleden
Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

1 uur geleden
Geen noodpaspoorten afgegeven door storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.

2 uur geleden
Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

6 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

10 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

11 uur geleden