Meer treinen, meer reizigers: NS ziet stijging in 2025
UTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.
De NS schat in dat 90,6 procent van de reizigers dit jaar de eindbestemming bereikte met hooguit 5 minuten vertraging. Dat was vorig jaar 89,4 procent. Ruim 95 procent van de reizigers had hooguit 10 minuten vertraging, dat is licht hoger dan in 2024.
President-directeur Wouter Koolmees vindt de cijfers goed nieuws voor Nederland en de NS, maar maakt zich zorgen over de staat van het spoor. "Helaas is de infrastructuur op te veel plekken over zijn houdbaarheidsdatum. Dat zorgde dit jaar voor te veel storingen. Dit najaar hebben we daardoor enkele hele slechte dagen gehad voor onze reizigers." Hij wil daarom dat het kabinet meer geld uitgeeft aan spoorwegbeheerder ProRail.
NS vervoerde 2,9 procent meer reizigers ten opzichte van 2024. Het reizigersaantal komt daarmee uit op 95 procent van 2019, het jaar voor corona. Vorig jaar december begon de NS een nieuwe dienstregeling met 1600 extra treinen per week. In de daluren was gemiddeld zo'n 30 procent van de stoelen in de treinen bezet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) kreeg sinds 2016 meldingen over de jeugdzorginstelling 'Huize Soria' in Spanje. Dat bevestigt een woordvoerder van de inspectie na berichtgeving van Nieuwsuur. Het gezinshuis kwam in opspraak vanwege de extreme behandelmethodes die er zouden zijn toegepast voordat de instelling begin deze maand haar deuren sloot.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden na de onrust in de Amsterdamse wijk Floradorp maandagavond. Het gaat om een meerderjarige man die verdacht wordt van vernieling. Zijn leeftijd is niet bekend, meldt een politiewoordvoerder. Over de vermoedelijke vernieling kon de politie ook nog niets zeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke kerken roepen duizenden plaatselijke kerken, parochies en geloofsgemeenschappen op tijdelijk en kleinschalig vluchtelingen te herbergen. Het gaat om statushouders, met name gezinnen, die wachten op huisvesting in de betreffende plaats. De kerken worden opgeroepen hen te huisvesten, bijvoorbeeld in een bijgebouw van de kerk, een lege pastorie of een vakantiewoning. "Zij leren hun nieuwe omgeving zo vast kennen en er komt ruimte vrij in de overvolle asielopvang."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een taakstraf van tachtig uur geëist tegen Samer A. (37) voor het mishandelen van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. A. sloeg tijdens een confrontatie tussen twee groepen met een houten plank op het hoofd van de twee slachtoffers, blijkt uit video's die dinsdag in de rechtbank in Amsterdam werden getoond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales hebben tot nu toe tientallen meldingen gekregen van Nederlanders die in Spanje in de problemen zijn gekomen door noodweer. SOS International kreeg maandag rond de veertig telefoontjes, zegt directeur Violette Hasselmeijer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
12 uur geleden