Meer transfers in Nederlands voetbal dan vorig jaar
ZEIST (ANP) - Nederlandse voetbalclubs hebben deze zomer meer spelers verhandeld dan vorig jaar. Enkele uren na het sluiten van de transferperiode in Nederland meldde de KNVB dat 661 transfers hebben plaatsgevonden. Vorig jaar registreerde de KNVB in de zomer 609 transfers, waarmee dat de rustigste zomer sinds 2016 (582 transfers) was.
Binnen Nederland vonden deze zomer 227 transfers plaats. Opvallend genoeg vertrokken precies evenveel spelers naar het buitenland als er vanuit het buitenland naar Nederland kwamen, namelijk 217. Het aantal spelers dat vertrekt kan donderdag echter nog oplopen. In Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk is de transfermarkt een dag langer open dan in Nederland, in onder meer België, Turkije en Rusland zelfs een week langer.
Twee jaar geleden vonden in de zomer ook 661 transfers plaats in Nederland. Het record was in 2019, toen 670 spelers werden gekocht of verkocht door Nederlandse clubs.
Antony
Volgens de KNVB kwam de eerste transfer van deze zomer op naam van doelman Joey Koorevaar, die transfervrij overstapte van FC Dordrecht naar Sparta Rotterdam. De laatste van de 39 transfers die op 'deadline-day' werden geregistreerd, was van de Deen Eskild Dall. De 19-jarige Deense aanvaller liet zijn contract bij Ajax ontbinden en is volgens de KNVB overgestapt naar Brøndby IF. Het aantal zogeheten uitgaande transfers kan donderdag echter verder oplopen.
De topclubs Ajax, PSV en Feyenoord waren deze zomer bijzonder actief. Landskampioen Ajax verkocht voor meer dan 220 miljoen euro aan spelers en gaf zelf ruim 100 miljoen uit. De opvallendste transfer is die van Antony naar Manchester United. De Braziliaan verhuisde voor 95 miljoen euro naar Engeland en dat bedrag kan via bonussen nog oplopen tot 100 miljoen. Nog nooit vertrok een speler voor zo veel geld uit de Eredivisie. Ajax huurde op de laatste dag van de transferperiode de Argentijn Lucas Ocampos als vervanger van Antony.
De transferperiode is nu weliswaar gesloten, maar Nederlandse ploegen kunnen wel nog spelers vastleggen die geen club hebben.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
2 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
18 uur geleden