Meer transfers in Nederlands voetbal dan vorig jaar
ZEIST (ANP) - Nederlandse voetbalclubs hebben deze zomer meer spelers verhandeld dan vorig jaar. Enkele uren na het sluiten van de transferperiode in Nederland meldde de KNVB dat 661 transfers hebben plaatsgevonden. Vorig jaar registreerde de KNVB in de zomer 609 transfers, waarmee dat de rustigste zomer sinds 2016 (582 transfers) was.
Binnen Nederland vonden deze zomer 227 transfers plaats. Opvallend genoeg vertrokken precies evenveel spelers naar het buitenland als er vanuit het buitenland naar Nederland kwamen, namelijk 217. Het aantal spelers dat vertrekt kan donderdag echter nog oplopen. In Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk is de transfermarkt een dag langer open dan in Nederland, in onder meer België, Turkije en Rusland zelfs een week langer.
Twee jaar geleden vonden in de zomer ook 661 transfers plaats in Nederland. Het record was in 2019, toen 670 spelers werden gekocht of verkocht door Nederlandse clubs.
Antony
Volgens de KNVB kwam de eerste transfer van deze zomer op naam van doelman Joey Koorevaar, die transfervrij overstapte van FC Dordrecht naar Sparta Rotterdam. De laatste van de 39 transfers die op 'deadline-day' werden geregistreerd, was van de Deen Eskild Dall. De 19-jarige Deense aanvaller liet zijn contract bij Ajax ontbinden en is volgens de KNVB overgestapt naar Brøndby IF. Het aantal zogeheten uitgaande transfers kan donderdag echter verder oplopen.
De topclubs Ajax, PSV en Feyenoord waren deze zomer bijzonder actief. Landskampioen Ajax verkocht voor meer dan 220 miljoen euro aan spelers en gaf zelf ruim 100 miljoen uit. De opvallendste transfer is die van Antony naar Manchester United. De Braziliaan verhuisde voor 95 miljoen euro naar Engeland en dat bedrag kan via bonussen nog oplopen tot 100 miljoen. Nog nooit vertrok een speler voor zo veel geld uit de Eredivisie. Ajax huurde op de laatste dag van de transferperiode de Argentijn Lucas Ocampos als vervanger van Antony.
De transferperiode is nu weliswaar gesloten, maar Nederlandse ploegen kunnen wel nog spelers vastleggen die geen club hebben.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
19 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
20 minuten geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
54 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
59 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
8 uur geleden