Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer toezicht op dierenparken en stadsboerderijen om vuurwerk

Meer toezicht op dierenparken en stadsboerderijen om vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Dieren op stadsboerderijen en in dierentuinen worden tijdens oud en nieuw extra in de gaten gehouden. Maar de overlast van vuurwerk is niet dermate ernstig dat er drastische maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verschillende stadsboerderijen en dierenparken.

Rond de stadsboerderijen in Den Haag, Utrecht en Rotterdam gelden vuurwerkverboden. Wel houden de medewerkers de dieren in aanloop naar oudejaarsdag goed in de gaten om te zien wat ze nodig hebben als er toch vuurwerk klinkt.

De meeste dieren staan 's nachts al binnen in de winterperiode, op oudjaarsdag geldt dat ook voor schapen in Den Haag. Maar daar doe je schapen volgens een woordvoerder geen plezier mee vanwege hun dikke vachten. In Rotterdam gaan alle dieren al vanaf een aantal dagen voor oud en nieuw 's avonds naar binnen. Tijdens oudejaarsnacht worden de dieren met camera's in de gaten gehouden en op 1 januari is er op elke locatie een medewerker, terwijl de boerderijen zelf gesloten zijn.

Radio

Bij de meeste dierentuinen valt de overlast van vuurwerk mee omdat de parken in een natuurgebied of een vuurwerkvrije zone liggen. Wel gaan sommige dieren in vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn tijdens oud en nieuw naar binnen. Ook blijven in overdekte verblijven de lichten aan zodat de dieren minder last hebben van siervuurwerk. In Eindhoven Zoo gaan dieren die last hebben van de knallers naar het nachtverblijf.

In Wildlands Emmen staat tijdens de jaarwisseling constant de radio aan in de savannestal, zodat het niet ineens van stil naar lawaai gaat als het vuurwerk losbarst. Ook raken de dieren door een evenement in de kerstvakantie met muziek en gekleurde lampjes alvast gewend aan het rumoer van oud en nieuw. In Aquazoo Leeuwarden zijn de dieren ook al wat gewend door overvliegende straaljagers van de nabijgelegen luchtmachtbasis, maar ze worden alsnog extra in de gaten gehouden tijdens oudjaarsavond.

Meer uit Binnenland

DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

1 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

2 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

3 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

3 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

4 uur geleden
Incident binnen muren gevangenis Vught, veel politie ingezet

VUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.

4 uur geleden