Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer toezicht op dierenparken en stadsboerderijen om vuurwerk

Meer toezicht op dierenparken en stadsboerderijen om vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Dieren op stadsboerderijen en in dierentuinen worden tijdens oud en nieuw extra in de gaten gehouden. Maar de overlast van vuurwerk is niet dermate ernstig dat er drastische maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verschillende stadsboerderijen en dierenparken.

Rond de stadsboerderijen in Den Haag, Utrecht en Rotterdam gelden vuurwerkverboden. Wel houden de medewerkers de dieren in aanloop naar oudejaarsdag goed in de gaten om te zien wat ze nodig hebben als er toch vuurwerk klinkt.

De meeste dieren staan 's nachts al binnen in de winterperiode, op oudjaarsdag geldt dat ook voor schapen in Den Haag. Maar daar doe je schapen volgens een woordvoerder geen plezier mee vanwege hun dikke vachten. In Rotterdam gaan alle dieren al vanaf een aantal dagen voor oud en nieuw 's avonds naar binnen. Tijdens oudejaarsnacht worden de dieren met camera's in de gaten gehouden en op 1 januari is er op elke locatie een medewerker, terwijl de boerderijen zelf gesloten zijn.

Radio

Bij de meeste dierentuinen valt de overlast van vuurwerk mee omdat de parken in een natuurgebied of een vuurwerkvrije zone liggen. Wel gaan sommige dieren in vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn tijdens oud en nieuw naar binnen. Ook blijven in overdekte verblijven de lichten aan zodat de dieren minder last hebben van siervuurwerk. In Eindhoven Zoo gaan dieren die last hebben van de knallers naar het nachtverblijf.

In Wildlands Emmen staat tijdens de jaarwisseling constant de radio aan in de savannestal, zodat het niet ineens van stil naar lawaai gaat als het vuurwerk losbarst. Ook raken de dieren door een evenement in de kerstvakantie met muziek en gekleurde lampjes alvast gewend aan het rumoer van oud en nieuw. In Aquazoo Leeuwarden zijn de dieren ook al wat gewend door overvliegende straaljagers van de nabijgelegen luchtmachtbasis, maar ze worden alsnog extra in de gaten gehouden tijdens oudjaarsavond.

Meer uit Binnenland

Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

1 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

1 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

2 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

2 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

4 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

4 uur geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

4 uur geleden