Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer toezicht op dierenparken en stadsboerderijen om vuurwerk

Meer toezicht op dierenparken en stadsboerderijen om vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Dieren op stadsboerderijen en in dierentuinen worden tijdens oud en nieuw extra in de gaten gehouden. Maar de overlast van vuurwerk is niet dermate ernstig dat er drastische maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verschillende stadsboerderijen en dierenparken.

Rond de stadsboerderijen in Den Haag, Utrecht en Rotterdam gelden vuurwerkverboden. Wel houden de medewerkers de dieren in aanloop naar oudejaarsdag goed in de gaten om te zien wat ze nodig hebben als er toch vuurwerk klinkt.

De meeste dieren staan 's nachts al binnen in de winterperiode, op oudjaarsdag geldt dat ook voor schapen in Den Haag. Maar daar doe je schapen volgens een woordvoerder geen plezier mee vanwege hun dikke vachten. In Rotterdam gaan alle dieren al vanaf een aantal dagen voor oud en nieuw 's avonds naar binnen. Tijdens oudejaarsnacht worden de dieren met camera's in de gaten gehouden en op 1 januari is er op elke locatie een medewerker, terwijl de boerderijen zelf gesloten zijn.

Radio

Bij de meeste dierentuinen valt de overlast van vuurwerk mee omdat de parken in een natuurgebied of een vuurwerkvrije zone liggen. Wel gaan sommige dieren in vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn tijdens oud en nieuw naar binnen. Ook blijven in overdekte verblijven de lichten aan zodat de dieren minder last hebben van siervuurwerk. In Eindhoven Zoo gaan dieren die last hebben van de knallers naar het nachtverblijf.

In Wildlands Emmen staat tijdens de jaarwisseling constant de radio aan in de savannestal, zodat het niet ineens van stil naar lawaai gaat als het vuurwerk losbarst. Ook raken de dieren door een evenement in de kerstvakantie met muziek en gekleurde lampjes alvast gewend aan het rumoer van oud en nieuw. In Aquazoo Leeuwarden zijn de dieren ook al wat gewend door overvliegende straaljagers van de nabijgelegen luchtmachtbasis, maar ze worden alsnog extra in de gaten gehouden tijdens oudjaarsavond.

Meer uit Binnenland

Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

1 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

12 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

12 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

14 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

15 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

18 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

1 dag geleden