Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer toeristen weten Caribisch Nederland te vinden

Meer toeristen weten Caribisch Nederland te vinden

DEN HAAG (ANP) - Caribisch Nederland wist afgelopen kwartaal meer toeristen te trekken. Het aantal bezoekers dat per vliegtuig afreisde naar Bonaire, Saba en Sint Eustatius lag drie keer hoger dan een jaar eerder. Ook afgezet tegen het derde kwartaal van 2019 reisden in totaal meer mensen per vliegtuig af naar de eilanden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In Bonaire groeide het aantal bezoekers tot 38.000. Dat waren er tweeënhalf keer zoveel als een jaar eerder. In vergelijking met het derde kwartaal van 2019 ging het om een stijging van 3000. Met name Europeanen reisden vaker af naar Bonaire. Circa 55 procent van de toeristen was Europees. Dat was in 2019 nog ruim een derde. Amerikanen wisten het eiland minder goed te vinden. Hun aandeel daalde in twee jaar tijd van een kwart naar 14 procent. De daling kwam mede doordat minder maatschappijen door de crisis vanuit de VS op Bonaire vlogen.

Het aantal bezoekers aan Saba dat per vliegtuig arriveerde nam toe tot 1100. Dat was ruim drie keer meer dan een jaar eerder. In vergelijking met voor de coronacrisis ligt het aantal bezoekers nog altijd de helft lager.

Sint Eustatius verwelkomde 800 bezoekers. Dat was 60 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. In vergelijking met voor de crisis ligt het aantal bezoekers nu op 30 procent. Dit komt waarschijnlijk doordat de overheid de grenzen lang heeft dichtgehouden en er een heel restrictief toelatingsbeleid wordt gevoerd.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla onderzoekt afsplitsing Chinese tak voor fusie SpaceX

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla overweegt zijn Chinese activiteiten af te splitsen om zo de weg vrij te maken voor een mogelijke fusie met SpaceX. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het afsplitsen van Tesla's activiteiten in China, waaronder een fabriek in Shanghai, zou een oplossing kunnen bieden voor mogelijke belangenconflicten die voortvloeien uit het werk van SpaceX als grote Amerikaanse defensieaannemer.

14 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro krijgt minder opdrachten door onzekerheid

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp ziet dat klanten van het bedrijf, zoals energiebedrijven en overheden, daardoor voorzichtiger worden en de strijd om de laagste prijs met concurrenten groter is.

31 minuten geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan flink omhoog door chipaandelen

TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan lieten vrijdag flinke winsten zien. Vooral de chipbedrijven in beide landen schoten omhoog na de koersrally in de Amerikaanse tech- en chipsector. De chipaandelen laten de afgelopen tijd sterke koersschommelingen zien door de zorgen over de hoge AI-investeringen.

39 minuten geleden
Inflatie stijgt tot 3,1 procent in juli door hogere energieprijs

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juli 3,1 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee weer gestegen na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.

1 uur geleden
Meer reizigers via Nederlandse luchthavens ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben afgelopen kwartaal gevlogen via een Nederlands vliegveld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april, mei en juni maakten ruim 21 miljoen passagiers gebruik van een van de vijf luchthavens van ons land. Dit was een half miljoen meer dan dezelfde periode in 2025, ondanks de verstoring van de luchtvaart door de Iranoorlog.

1 uur geleden
Anthropic: AI-modellen hebben 3 organisaties gehackt tijdens test

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-modellen van het Amerikaanse Anthropic hebben een testomgeving verlaten en drie organisaties gehackt, meldt het AI-bedrijf zelf. Vorige week werd ook al bekend dat AI-modellen van OpenAI, de maker van ChatGPT, tijdens veiligheidstests op hol waren geslagen en op eigen initiatief hadden ingebroken in een populair platform voor programmeurs.

2 uur geleden
Amazon ziet opnieuw sterke groei bij clouddivisie door AI

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.

9 uur geleden